Code Weeki eesmärk on avardada tehnoloogialast silmaringi

1.-3. oktoobrini korraldab Kuressaare Ametikool tehnoloogianädala Code Week töötube, mille eesmärk on näidata, kuidas tehnoloogia abil saab lihtsate vahenditega luua kunsti, muusikat ja virtuaalreaalsust.

„Kuigi ürituse nimi räägib programmeerimisest, siis meie töötubadel ja seminaridel on tehnoloogia küll vahendiks, aga keskendume sellele, mida sellega teha saab,“ rääkis ürituse üks eestvedajaist Triin Tisler. „Kutsun Code Weekile oma silmaringi avardama ka programmeerimiskaugeid inimesi.“

Code Weeki esimene päev on pühendatud loovusele ja muusikale. Kristjan Janseni ja Taavet Janseni juhendamisel saab uurida erinevaid vahendeid interaktiivse graafika ja animatsioonide loomiseks. Ian Pettersson juhatab soovijad muusikatehnoloogia maailma.

Teisel päeval korraldatakse ametikoolis koolidevaheline robootikavõistlus.

Kolmandal päeval räägitakse virtuaal- ja liitreaalsuse teemadel. Lõppemas on Erasmus+ koostööprojekt Jobs4Tech, kus ametikool osaleb. Antakse ülevaade projektis tehtust. Ametikooli tarkvaraõpilased räägivad oma virtuaalreaalsuse projektidest. Võimalik on tutvuda erinevate VR rakendustega ja seadmetega, õppida VR keskkonna loomist, kui ka panna end proovile mängulisel turniiril.

Ametikool korraldab Code Weeki neljandat aastat.

Ajakava on ametikooli veebilehel: https://ametikool.ee/et/uudised/code-weeki-eesmark-avardada-tehnoloogialast-silmaringi