Euroopa kutseoskuste nädal kutsub Oskuste Ööle

16.–20. mail toimub üleeuroopaline kutseoskuste nädal, mille raames toimub Eestis 19. mail traditsiooniline Oskuste ÖÖ. Sündmus kutsub kutsekoolidesse ja pakub erinevaid tegevusi ehitusviimistlusest fotokoolituseni 17 kutsekoolis üle Eesti.

Tartu Rakenduslik Kolledž seab Lõunakeskuses sisse pop-up kooli, et saaksid meistrite käe all tutvuda erinevate teemakoolidega, erialadega ja soovi korral ka ise käed külge panna. Tallinna Teeninduskoolis saab professionaalide käe all kokkamist õppida ning lisada vürtsi ka ilumaailmas, Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolis saab osaleda erinevates massaaži töötubades. Järvamaa Kutsehariduskeskuses igav ei hakka: noore meisterkokka õhtusöök, logistika vigursõit, tutvumine 3D printeriga, autohooldus ja rehvitööd, traktorisõit, hobuerialade tutvustamine. Viljandi Kutseõppekeskuses on valik suur: virtuaalreaalsus, arvutimängu loomine, keevitamine, tervislikud smuutid, vaimse tervise töötuba, bioloogialabor, elektrikardiga sõitmine jpm.

Euroopa kutseoskuste nädal on Euroopa Komisjoni kuuendat korda toimuv algatus, mille eesmärk on suurendada teadlikkust kutsehariduse ja -õppe kasulikkusest, tutvustada paljusid võimalusi, mida kutseharidus noortele ja täiskasvanutele pakuvad, samuti väärtust majandusele ning töö ja oskuste tulevikule. Nädala põhisõnum on „Avasta oma anne!“

Kõikjal Euroopas korraldavad riiklikud, piirkondlikud ja kohalikud ametiasutused ning muud sidusrühmad eelseisvatel kuudel ja kutseoskuste nädala jooksul 16.–20. mail 2022 kutseharidusele ja -õppele pühendatud üritusi. Lisaks korraldab komisjon konverentsi (18. ja 19. mail). Juba kuuendat aastat toimuv Euroopa kutseoskuste nädal, mis langeb kokku Euroopa noorteaastaga 2022, kulmineerub kutsehariduse ja -õppe tipptaseme auhindade väljaandmisega.

Tutvu tegevustega www.kutseharidus.ee/oskuste-oo

Euroopa kutseoskuste nädala info https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week