Festival „Kõik teed viivad teatrisse“ Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses

2017. aastal viis Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (IVKHK) esimest korda läbi mitte väga traditsioonilise ürituse –  teatrifestivali, mis muutus kohe rahvusvaheliseks! Nii nagu ütles esimese festivali avamisel Hannes Mets, IVKHK direktor  – meie õpetame oma keskuses erinevaid erialasid, kuigi teater see ei ole meie sfäär, kuid näitlemine on ka eriala ja sellepärast sündiski meie seinte vahel selline idee!

Mõte sellise ürituse läbiviimiseks tekkis IVKHKs juba ammu, IVKHK UNDERWOLD teatri režissööril Anna Tereštšenkol, selle pärast, et Kutsehariduskeskuse katuse all õpivad erinevate erialade õpilased. Kõigile neile  ei ole tähtis ainult teooria, vaid ka praktika ning kui praktika tulemused on nähtavad suurte ürituste mastaabis, tekitab see uhkust enda tulevase ameti üle ja arendab erialaseid teadmisi.

Esimesel aastal kestis festival kaks päeva ja näidati 19 näidendit. Järgmisel aastal kasvas festival 3-päevaseks, näidendite kogus suurenes 26ni. Sellel aastal kestab festival sama kaua. Avalduste kogus kasvas rekordiliselt ja 30. maist kuni 1. juunini  näevad vaatajad 30 etendust teatrikollektiividelt neljast riigist: Eesti, Leedu Valgevene ja Venemaa.

Festivalil on veel üks huvitav lisa, mida hakkasid armastama kõik osalejad – kõik kolm päeva näidati esitusi internetis lives, mis annab võimaluse vaadata etendust mitte ainult külalistega saalis, kuid ka  igast  maailma otsas istudes kodus mugavalt diivanil. Festivali lõpus on režissööridel võimalus oma näidend väga hea kvaliteediga alla laadida, mis ei ole vähe tähtis asjaarmastajate kollektiividele. Festivali  „Kõik teed viivad teatrisse“ avamine toimub 30. mail kell 10.00 Ida-Virumaa  Kutsehariduskeskuse Sillamäe õppekohas, aadressil Tallinna mnt 13. Kohe peale festivali avamist algavad esimese festivalipäeva näidendid. Sissepääs kõigile etendustele on tasuta! Kutsume kõiki huvilisi külastama nendel päevadel IVKHK.

Täpsem info: https://www.kutsehariduskeskus.ee/et/uudised/koik-teed-viivad-teatrisse