Festival „Noor meister 2019“ avab uksed oskuste maailma ja toob põnevad kutsemeistrivõistlused pealtvaatajate ette.

3.–4. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn) oskuste festival „Noor meister 2019“. Kahe päeva jooksul võisteldakse kutsemeistrialadel, saab tutvuda õppimisvõimalustega kutsekoolides ja oma oskused proovile panna põnevates töötubades. Päeva juhib Daniel Levi.

Festivali avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Tema sõnul on karjäärivõimaluste tutvustamine noortele ka oskuste festivali kaudu väga oluline, et noored saaksid infot elukutse valimise ja õppimisvõimaluste kohta. “Selleks, et noored jõuaksid selgusele oma huvides ja langetaksid informeeritud otsuseid oma tuleviku suhtes, oleme ka kutsekoolidele andnud võimaluse valikuaasta loomiseks, et noored saaksid aasta jooksul koolis õpetatavaga tutvust teha ja selle põhjal oma valik teha. See aitab kindlasti kaasa ka sellele, et suurem osa õppureid jõuaks lõpetamiseni ning miks mitte ka noore meistri tiitlini või koguni rahvusvahelise tunnustuseni World Skillsil,” ütles Reps.

Innove juhatuse liige Katri Targama lisas, et oskuste omandamine ja meisterlikkuse poole püüdlemine on võtmetähtsusega iga noore isiklikus arengus. „Kõik noored, kes Noore Meistri kutsemeistrivõistlustel osalevad, juba kasutavad seda võtit enda tulevikuuste avamiseks. Kõik õpetajad, juhendajad ja koolid, kes noori õpetavad ja innustavad võistlustest osa võtma, teevad suurepärast ja tänuväärt tööd noorte karjäärivõimaluste avardamisel ning loomulikult meie riigi majanduse tugevdamisel.“

Oskuste festival „Noor meister 2019“ keskendub noortele ning nende oskustele ja hobidele, millest tulevikus võib saada elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu. Suurimal kutsemeisterlikkuse võistlusel selguvad riigi parimad noored meistrid erialadel nagu IT, keevitamine, plaatimine, restoraniteenindus ja paljud teised. Kahe päeva jooksul saab kaasa saab elada 17 võistlusalale, millest 14 toimuvad messihallis.

Oma oskused saab proovile panna 14 töötoas, kohal on õpilasfirmad, karjäärispetsialistid ja noorteorganisatsioonid, toimub noorte DJ-lahing. Muusikaliste vahepalade eest hoolitseb Laulu- ja Tantsupidu SA ning Daniel Levi bänd. Festivalil filmitakse viimane osa telesaates „Noor meister“.

Oskuste festivali „Noor meister” korraldab Sihtasutus Innove ning läbiviimist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ja Euroopa Sotsiaalfond, suursponsorid on BLRT Grupp ja Tallink Hotels.

Festival on kõigile tasuta!
Lisainfo kodulehel (www.noormeister.ee) ja Facebookis (https://www.facebook.com/events/520168561723743/).

Sihtasutus Innove on Eesti hariduse kompetentsikeskus. Personaalse hariduse edendajana töötab Innove välja õppimist ja õpetamist toetavaid uuenduslikke lahendusi,  korraldab eksameid, teste ja uuringuid, vahendab eurotoetusi. Rajaleidja võrgustiku kaudu pakub Innove tasuta haridustugiteenuseid.