Haridus- ja teadusminister tänas Euroopa kutsemeistrivõistlustel osalenuid

Reedel toimus Harno korraldusel tänuõhtu Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills Eestit esindanud delegatsioonile. Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnustas edukalt võistelnud noori meistreid, nende juhendajaid, samuti kutsekoole ja toetajaid.

„Mul on suur rõõm, et Eesti kutsemeistrid on Euroopas kõrge tunnustuse pälvinud. See on taaskord tõenduseks, et meie kutseharidus on konkurentsivõimeline. Usun, et pika ettevalmistusprotsessi läbitegemine ja Euroopa kutsevõistlustest osavõtt võistlejana, juhendajana, eksperdina, on andnud väärt kogemuse,“ tõdes minister ja nentis, et nii arenevad ka riigisiseseid võistlused ning meie noored saavad rahvusvaheliselt läbilöömiseks parema kogemuste pagasi.

22.–26. septembril toimusid Austrias Grazis Euroopa kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2021. Eestit esindasid 17 noort meistrit 14 võistlusalal. Koju toodi mitu medalit: hõbemedal maastikuehituses ning kutsemeisterlikkuse medalid graafilise disaini ja vastuvõtu administraatori erialal.

Meisterlikkuse medali said noor vastuvõtu administraator Olesja Tumilovitš Tallinna Teeninduskoolist, kelle juhendaja on Kristi Tarik, ning graafiline disainer Sander Lillo Tartu Kunstikoolist, kelle juhendaja on Janika Nõmmela.

Hõbemedali võitsid Räpina Aianduskooli maastikuehitajad Kerly Väinsar ja Egert Aug, keda juhendas Raili Laas ja Mairold Mänd.

Edukalt võistlesid ka teised, saavutades neljandaid, viiendaid ja kuuendaid kohti.