Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses alustab õppetööd üle 1100 esmakursuslase

Pidulikel  avaaktustel, mis  toimusid 3.septembril Sillamäel, Jõhvis ja Narvas tervitas  uusi õppijaid Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets, kes soovis edukat õppeaastat ja kinnitas õppijate õiget valikut.  „Kutseharidus on riigis ja maailmas väga tähtsal kohal ning viimased uuringud näitavad, et kutsekoolide õpilased on õpingutega rahul. Kutseõppeasutustest on saanud väga oluline koht ka täiskasvanute täiend- ja ümberõppeks. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse üheks suuremaks eesmärgiks on õpilaste rahulolu õpingute kvaliteedi, õppekeskkonna ja teenustega. Selleks pakume oma õppijatele mitmekesiseid võimalusi alustades paindlikust õppekorraldusest, õppetoetustest, välisreisidest kuni õpilaste annete arendamiseni  läbi huvitegevuse, spordiürituste, välispraktikates osalemise ja  erinevate motivatsiooniürituste. “

Sellel aastal olid sisseastujate hulgas eriti populaarsed IT-valdkonna, koka ja pagar-kondiitri, juuksuri, raamatupidaja, sisetööde elektriku erialad. Kahjuks napib metalli- ja tehnikavaldkonna õppureid, kuigi tööandjad ja ettevõtjad tunnevad just nendest spetsialistidest puudust ja valmis pakkuma konkurentsivõimelist palka kvalifitseeritud spetsialistidele.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus on Eesti suuruselt teine kutseõppeasutus üle 2300 õpilase ja 270 töötajaga. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses Sillamäel, Jõhvis ja Narvas toimub õpe 22 õppekavarühmas eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Kooli partnerite nimekirjas on üle neljasaja ettevõtte ja koolil on hästi arendatud koostöövõrgustik partnerkoolidega Eestist ja mujalt, välispartnerite nimekirjas on õppeasutused ja organisatsioonid Saksamaalt, Prantsusmaalt, Suurbritanniast, Itaaliast, Hollandist, Hispaaniast, Portugalist, Soomest, Rootsist, Ungarist, Horvaatiast, Sloveeniast, Ukrainast, Gruusiast, Armeeniast, Venemaalt, Lätist ja Leedust.

IVKHK aitab kirjutada õpilase edulugu, toetab tema ettevõtmisi ja professionaalset arengut!

Vaatamata sellele, et õppeaasta on alanud ja õppeprotsess sai hoo sisse, jätkub vastuvõtt mitmele erialale kolmes õppekohas – Sillamäel, Jõhvis ja Narvas septembrikuus veel edasi. Huvilistel tasub kooliga kindlasti ühendust võtta.

Lisainformatsiooni õppimisvõimalustest ja vastuvõtust leiab : www.ivkhk.eewww.svtc.eewww.nvtc.ee