Kuressaare Ametikooli Code Weeki töötoad ei ole ainult programmeerijatele

Kuressaare Ametikool Code Week’i nädalal käsitlevad kohalikud ja mandrilt tulnud esinejad arenguid IT-maailmas tehisintellektist ja teenusedisainist kuni muusika loomise ja mobiiliäppide valmistamiseni.

„Eelmistel aastatel oleme olnud hästi programmeerimiskesksed, tänavu on puhtalt koodi kirjutamisega seotud ainult üksikud töötoad,“ rääkis nädala eestvedaja Triin Tisler. „Oleme võtnud IT mõistes väga laia haarde, sest soovime, et üritustest võtaksid osa nii huvilised kui ka edasijõudnud.“

Sellel aastal toimub Code Week esmaspäevast neljapäevani, 15.-18. oktoobril.

Emaspäeva hommikul vesteldakse vabas vormis arendusest, selle tulevikust ja tööriistadest. Vestlust juhib Kristjan Jansen – Ametikooli IT ja disaini erialade õpetaja, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, kasutajakogemuste disainer.

Teisipäeval esineb Hegle Sarapuu-Johanson, kes on  Eesti üks esimesi kasutajamugavuse spetsialiste, Trinidad Wisemani asutaja ja juht. Ta on  olnud väga paljude meile tuntud veebilehtede loomise juures – tartu.ee, city24.ee, hooandja.ee, mkm.ee. Oma loengus räägib ta teenusedisainist ja inimkeskse kasutajakogemuse loomisest.

Kolmapäeval 12:45 räägib Andrus Aaslaid – endine heliinsener, tehnoloogiakunstnik ja riigi IT-arhitekt, praegune Eesti Kunstiakadeemia tehisintellekti labori juhataja – tehisintellektist ja robotite juhitud maailma tulevikust. Samal päeval võetakse luubi alla muusikatehnoloogia ja vaadatakse, kuidas kirjutada elektroonilist muusikat. Töötubasid viivad läbi muusik ja Ametikooli inglise keele õpetaja Ian Pettersson ning produtsent Silver Sepp.

Neljapäeval sukeldutakse mobiiliäppide maailma. Noor ja andekas tarkvaraarendaja Mikk Kärner Proekspert AS’ist viib läbi nelja-tunnise töötoa, mille eesmärgiks on õppida kirjutama mobiilirakendust Android Studio tarkvaraga.

Kõik üritused on tasuta. Kõik huvilised on oodatud. Eelregistreerimine ei ole vajalik.

Kava asub veebilehel ubuntu.ametikool.ee/~triin/CodeWeek2018

Kuressaare Ametikool korraldab üle-euroopalise programmeerimise ja IT-huviliste nädala Code Week raames töötubasid kolmandat aastat.