Kuressaare Ametikoolis algab vastuvõtt: valikus on kolm uut eriala

Kuressaare Ametikoolis algab 1. juunil sisseastumisavalduste vastuvõtt sügiseks, 33 pakutava õppekava hulgas on kolm sellist, mida ametikoolis pole varem õppida saanud.

„Meie praegune soov on avada sügisest 33 erinevat õpperühma noortele, täiskasvanutele, töötavatele inimestele, erivajadusega õppijatele. Nii laia õppimisvõimaluste valikut pakkusime viimati kuus aastat tagasi, siis alustasime samuti mitme uue eriala õpetamist,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand.

Kolm uut eriala on müügiesindaja, nahkkäsitöö valmistaja jätkuõpe ning loodusgiid. Kõik kolm on 5. taseme ehk kutseeriharidusõppe õppekavad.

Müügiesindaja on 1,5-aastase õppeajaga eriala neile, kes soovivad arendada oma müügitöö oskuseid ja töötada müügiesindaja ametikohal.

Nahkkäsitöö valmistaja jätkuõpe annab erialased baasoskused omandanud käsitöölisele võimaluse end erialaselt edasi arendada ning õppida valmistama keerukamaid tooteid. Õppeaeg on 1 aasta.

Loodusgiidi erialal õpitakse avastama ja teistega jagama meie looduspärandit. Seni on ametikoolis õpetatud giide ja eelmisest aastast alates kultuurigiide. Õppeaja pikkus on 2 aastat.

Sisseastumisavaldusi võetakse vastu 8. augustini. Lisainfot sisseastumise ja erialade kohta saab lugeda veebilehelt ametikool.ee.

Õppida soovijatele korraldatakse 2. juunil ka videotund, kus saab küsida lisainfot õppimise ning sisseastumise korralduse kohta.