Kuressaare Ametikoolis algas talvine vastuvõtt

Kuressaare Ametikoolis algas talvine vastuvõtt, sisseastumisavaldusi saab  esitada kuni 10. jaanuarini  neljale tsükliõppe ja ühele päevaõppe erialale.

Tsükliõppes saab õppima asuda kujundusgraafiku, pagari, juuksuri ja klienditeenindaja kaubanduses erialal. Eelduseks on vähemalt põhihariduse olemasolu.

Kujundaja (kujundusgraafiku) eriala õppeaeg on kaks ja pool aastat. Erialal spetsialiseerutakse graafilisele disainile, lisaks saadakse disaini baasteadmised ja -oskused kujundustarkvarade kasutamisest, fotograafiast, disainiprotsessist jpm.

Pagari eriala õppeaeg on üks aasta. Õpitakse valmistama erinevaid tainaid ja pagaritooteid. Valikmoodulites on muuhulgas eritoitlustus, toidufotograafia ja eriala toetav arvutiõpetus.

Juuksuri eriala õppeaeg on kaks aastat. Lisaks juuste lõikustele, värvimisele ja soengute tegemisele õpitakse jumestamist, iluhoolitsusi jm.

Klienditeenindaja kaubanduses on eriala, mida saab õppima asuda töökohapõhises õppes. Õppeaja pikkus on üks aasta. Eelduseks on töölepingu olemasolu erialaga seotud ettevõttes. Õpitakse kaubakäitlust, müügitööd, klienditeenindust ja kassatööd.

Päevases õppes saab asuda õppima kutsevaliku õppekaval. Tegu on paindliku õppekavaga, kus õppija saab õppetöös osaleda 1-5 kuud. Õppekava on neile, kes pole veel oma erialavalikus kindlad. Õpitakse tegema teadlikumaid karjäärivalikuid ja saadakse alus õpitee jätkamiseks.

Täpsem ülevaade erialadest on ametikooli veebilehel.

Sisseastumisavaldusi saab esitada tööpäeviti ametikoolis kohapeal kell 8-17 või igal ajal sisseastumise infosüsteemi sais.ee kaudu.

Vastuvõtuvestlused ja -katsed korraldatakse 12. ja 19. jaanuaril. Õppetöö algab veebruaris.