Minister Mailis Reps: tänu maastikuehitajatele on meie kutseharidus maailma tipus

Eile, 5. detsembril tunnustasid Haridus- ja Teadusministeerium ning Sihtasutus Innove Eestit Abu Dhabis toimunud kutseoskuste maailmameistrivõistlustel WorldSkills edukalt esindanud noori meistreid ja nende juhendajaid. Eraldi tunnustuse pälvisid meeskondliku pronksmedali võitnud maastikuehituse võistlejad Mairold Mänd ja Erik Rüütel ning restoraniteeninduses kutsemeisterlikkuse medali teeninud Erik Tammeleht.

„Eesti kutseharidusele on esimene WorldSkills’i medal märgilise tähtsusega sündmus ja ülimalt suur tunnustus. Olen uhke nende noorte üle, kes on pühendanud end sellele, et olla oma erialal maailma parimate seas,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Tänuüritusega avaldati tunnustust seitsme noore kutseõppuri sihikindlale tööle ning tänati Eesti kutsemeistrivõistluste pere liikmeid, kes panustasid võistlejate ettevalmistamisse.

44. kutseoskuste maailmameistrivõistlused WorldSkills toimusid 15.-18. oktoobril Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis. Eestit esindas võistlustel seitse noort meistrit viiel võistlusalal: maastikuehituses, restoraniteeninduses, ehitusviimistluses, plaatimises ja mehhatroonikas.

Kokku osales võistlustel 1251 noort 58 riigist ning maailma parimad noored meistrid selgitati välja 51 alal. WorldSkills’i külastas 125 000 pealtvaatajat. Järgmised maailmameistrivõistlused toimuvad 2019. aastal Kaasanis Venemaal.

Fotol (vasakult): haridus- ja teadusminister Mailis Reps, pronksmedalist Mairold Mänd, maastikuehituse kutsevõistluste rahvusvaheline ekspert Raili Laas ja pronksmedalist Erik Rüütel