Minister Mailis Reps tunnustas WorldSkills 2019 osalejaid ja toetajaid

Täna tunnustati koos minister Mailis Repsiga kutsemeistrivõistlustes WorldSkills Eestit esindanud – tänuüritusel tänasime võistlejaid ja juhendajaid, ettevõtmise toetajaid ja koostööpartnereid.

Minister Mailis Repsi sõnul maailmameistrivõistlustel osalemine on tähtis proovikivi nii noortele, kelle jaoks see on võimalus maailmatasemel oma osavust näidata kui ka pingutus nende selja taga seisvatele koolidele ja toetajatele. “Worldskills on suurepärane näide sellest, kuidas erinevate osaliste – õpilaste, koolide ja ettevõtjate – koostöös sünnivad suurepärased tulemused. See tõestab veelkord, et kutsehariduses oleme võtnud õige suuna: ettevõtjate ja koolide koostöö peab muutuma eriti innustavaks, inspireerivaks ja ka intensiivseks,” sõnas minister. “Tänan südamest neid, kes on Eesti kutsehariduse eduloosse rahvusvahelistel võistlustel oma panuse andnud”.

Augusti lõpus toimunud võistlustelt tõid Eesti noored koju kolm kutsemeisterlikkuse medalit, millega tunnustatakse noori, kes on võistlusel saanud üle 700 punkti. Medaleid said graafiline disainer Jaagup Susi Tartu Kunstikoolist, kokk Märten Kadu Tallinna Teeninduskool – Tekost ja restoraniteenindaja Karl-Kevin Miinpuu Haapsalu Kutsehariduskeskusest. Kutsemeisterlikkuse medaleid pälvinud noori tunnustati ministeeriumi poolt 1000-eurose preemiatega.

Võistlused WorldSkills 2019 toimusid 22. –27. august Venemaal, Kaasanis. Võistlusel osales kokku 1 354 osalejaid 63 riigist. Eestit esindas 13 noort 12 võistlusalal.