Noorte põnevas kutsemeistrivõistluses selgub Parim Graafiline disainer 2019

Parim Graafiline disainer 2019 kutsevõistlus toimub 28. veebruaril – 1. märtsil 2019 Tartu Kunstikoolis TV saate „Noor Meister“ filmimise raames. Võistlevad kaheksa noort kuuest koolist.

Lähteülesande alusel tuleb välja mõelda ja valmistada sihtrühmale suunatud ja kommunikatsiooni eesmärgile vastavad kujundused, mis sisaldavad etteantud informatsiooni, on kooskõlas lähteülesandes püstitatud kommunikatsioonieesmärgiga ja annavad edasi võistleja ideed.

Noored võistlejad loovad identiteedi veebiportaalile Loomult Loom. Valmistatakse logo, visiitkaart, kleebis jm väiketrükised. Teisel päeval telekaamerate ees tuleb kujundada plakat loomade kaitseks.

Võistlustulle astuvad kutseõppurid Tartu Kunstikoolist, Tallinna Polütehnikumist, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest, Kuressaare Ametkoolist, Pärnu Saksa Tehnoloogikoolist ja Tartu Kutsehariduskeskusest.

Graafilise disaini kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes kunstide, disaini, audiovisuaalsete tehnikate ja meedia tootmise valdkonna õppekavadel. Tegemist on individuaalse võistlusega, kus omavahel võtavad mõõtu kutseõppeasutuste õpilased üle Eesti. Igast koolist võib osaleda üks võistleja, kujundaja õppekava õpetavatest koolidest kaks võistlejat.

Võistluse eesmärk on tõsta kutsehariduse mainet, propageerida kujundaja eriala ja toetada loov valdkonna arengut ning võimaldada keskkond, kus oma erialaseid oskusi saavad näidata need kutseõppeasutuste õpilased, kelle õpingud on seotud graafilise disainiga.

Teisel võistluspäeval toimub ka uue ja kaasakiskuva 10-osalise telesaate “Noor Meister” salvestus. Saade jõuab märtsi lõpus ETV2 ekraanile. Igas osas tuuakse televaatajate ette üks kutsemeistrivõistlus ning tutvustatakse ka teisi kutsekoole. Viimane osa võetakse üles oskuste festivalil “Noor meister”, mis toimub 3.4. mail Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses.

Parim Graafiline disainer 2019 kutsevõistlust toetavad Tartu Kunstikool, Kroonpress, Overall ja Canon.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“(PRÕM) vahenditest.