Õmbleme maailma rohelisemaks! Tartu Kutsehariduskeskuse ideekonkurss ootab nutikaid taaskasutusideid

Aprillis kuulutas Tartu Kutsehariduskeskus välja rahvusvahelise ideekonkursi „Sew to Zero“, mis otsib nutikaid ja innovaatilisi lahendusi kanga taaskasutuseks. Projekti laiem eesmärk on juhtida tähelepanu jääkide kasutamise olulisusele tekstiilitööstuses, tutvustada nulldisaini põhimõtteid ning kujundada õpilastes jätkusuutlikku mõtteviisi. Konkursile saab ideid esitada  kuni 15. oktoobrini, osalema on oodatud kõik kutsekoolid ning gümnaasiumid.

Projekti eestvedaja, Tartu Kutsehariduskeskuse ilu- ja tekstiiliosakonna kutseõpetaja Helin Liivi sõnul sündis konkursi idee praktilisest vajadusest. „Meie poole pöördus Euroopa Parlamendi Büroo Eestis, kellel oli Euroopa Elamuskeskuse loomisest üle jäänud 30m2 korralikku ja tugevat trükikangast. Asusime koos otsima võimalusi, kuidas seda kangast kasutada nii , et tulemus oleks ühtaegu nii uudne kui praktiline ning jääkide hulk võimalikult minimaalne. Otsustasime siinkohal anda võimaluse noortele oma ideedega välja tulla,“ selgitas Liiv.

Konkurss on suunatud gümnaasiumiõpilastele ja kutseõppuritele, erialast olenemata. Konkursi käigus tuleb esitada oma idee etteantud kanga kasutamiseks. Osaleda saab nii individuaalselt kui kuni 5-liikmelise võistkonnaga. Liivi sõnul on esimesed tööd konkursile juba laekunud ning ta julgustab teisi koole aktiivselt võimalusest haarama. „See on hea võimalus mitmekesistada õpiprotsessi ning pakkuda noortele praktilist väljundit olulistel teemadel kaasa mõtlemiseks,“ selgitas Liiv.

Töid saab esitada kuni 15. oktoobrini. Konkursi statuut on leitav SIIT.  Jooksvat infot konkursi  kohta leiab ürituse FB lehelt.

Parimale Eesti osalejale on Euroopa Parlamendi Büroo Eestis pannud välja reisi Strasbourgi ja Euroopa Parlamendi külastuse. Võitjad avalikustatakse 2 nädala jooksul peale konkursi lõppu ning parimatest töödest valmib ka näitus.

Lisainfo:Helin Liiv
Tartu KHK iluteeninduse- ja tekstiili osakond
Kutseõpetaja
helin.liiv@khk.ee