Parimad noored sõiduautotehnikud tulevad Kuressaare Ametikoolist

12. mail autasustati Pärnumaa Kutsehariduskeskuses parimaid noori sõiduautotehnikuid. Esikoha noppis Kuressaare Ametkooli võistkond koosseisus Kauri Teern ja Aivo Alas. Teise koha saavutasid Andi Tõnne ja Esko Traus Rakvere Ametikoolist ning kolmandale kohale tulid Rein Jannes ja Martin Uuemõis Kehtna Kutsehariduskeskusest.

Parimateks noorteks sõiduautotehnikuteks tunnistatud Aivo ja Kauri osalesid sõiduautotehnikute kutsemeistrivõistlusel teist korda ning noormeeste sõnutsi andis varasem võistluskogemus tänavuseks enesekindlust. „Võit tuli meile siiski üllatusena,“ tõdes Aivo.

Mõlemad noormehed on valinud sõiduautotehniku eriala, sest autod on neile lapsest saati pinget pakkunud. Nii Aivo kui ka Kauri soovitavad noortele edasiõppimisvalikuna kutseharidust. „Võrreldes kõrgharidusega on kutseharidus väga praktiline ning kutsekooli lõpetanud noorel avaneb varakult võimalus iseseisvat elu elama asuda,“ kinnitas Kauri.

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse autotehniku eriala juhtõpetaja ja võistluse peakorraldaja Priit Auväärti sõnutsi oli tänavuste võistlejate tase kõrge. „Võistkondade punktide vahe oli üsna väike, mis näitab õpilaste head taset. Kuressaare Ametikooli meeskonnale tõi aga võidu ühtlane sooritus kõikidel võistlusaladel,“ märkis Auväärt.

Võistlusel tuli sooritada viis ülesannet: teoreetiline test, rehvivahetus, veermiku kontroll, mootori tööpõhimõtte tundmine ning elektriskeemi mõõtmine ja koostamine. Iga võistlustöö sooritamiseks oli aega 30 minutit.

Sõiduautotehnikute kutsemeistrivõistlus on Auväärti sõnul kutseõppurite ja -koolide seas väga populaarne. „Korraldasime võistlust juba neljandat aastat ning esindatud koolide arv on igal aastal olnud kõrge. Juhendajate näol on tegemist kogukonnaga, kes soovib eriala edasi arendada ja kord aastas kokku tulla,“ lisas Auväärt.

Võistlusest võttis osa 12 autotehniku eriala teise ja kolmanda kursuse õpilaste võistkonda järgmistest kutseõppeasutustest: Järvamaa Kutsehariduskeskus, Kehtna Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Rakvere Ametikool, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Valgamaa Kutseõppekeskus, Vana-Vigala Tehnika-ja Teeninduskool, Viljandi Kutseõppekeskus ja Väike-Maarja õppekeskus.

Fotogalerii kutseharidus.ee Facebooki lehel.

Sõiduautotehnikute kutsevõistlust korraldas Pärnumaa Kutsehariduskeskus koostöös Sihtasutusega Innove. Võistluse läbiviimist toetasid Kevamer, Benefit, Scania, Saku Läte, Audi Pärnu, Info-Auto Pärnu, Estparts, Silberauto, Stokker, Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.