Pärnus selgitati välja parim noor klienditeenindaja ja müügikorraldaja

Parim klienditeenindaja ja müügikorraldaja 2019 kutsemeistrivõistlus toimus 25. aprillil 2019 Pärnus, Port Artur 2 kaubanduskeskuses. Võistlusel panid oma teadmised ja oskused proovile õpilased kutsekoolidest üle Eesti.

„Kaubanduse valdkonna võistluseid korraldatakse aastast 2000. Idee autor ja esimene korraldaja oli Heldi Kikas, Talinna Teeninduskooli kutseõpetaja. Võistlused toimuvad igal aastal ning korraldaja lepitakse kokku kaubanduse õpetajate kogukonnas. Võistlus annab tagasisidet võistlejatele ja õpetajatele- millisel tasemel ollakse ning kas suund kuhu minnakse on õige. Peale võistlusmomendi on selle päeva eesmärk populariseerida kaubanduse erialasid ja kutsekoole. Pärnu jaoks lõppes tänane päev väga heade tulemustega ja näitab seda, et me liigume õiges suunas ning meie meeskond teeb ühise eesmärgi nimel palju tööd. Sealjuures soovin tänada ja kiita kõiki osalejaid ning nende juhendajaid. Nad on parimatest parimad ning tegid tänase päeva tõeliseks pidupäevaks! Usun, et sellised kokkusaamised tugevdavad kogukonnatunnet inimestes, kellele meeldib müügitöö,“ võttis eduka päeva kokku Kaie Pärn, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse poolne võistluste korraldaja.

Kaido Kaljuvee (hindamiskomisjoni esimees Expert Eesti OÜ-st) kommenteeris võistlust: „Soovin tunnustada ja kiita kogu hindamiskomisjoni nimel 25. aprillil Pärnus toimunud Noor Meister 2019 müüja-klienditeenindaja ja müügikorraldaja kutsemeistrivõistlustel osalejaid. Selle aasta võistlejate tase oli üllatavalt tasavägine, mis tegi žürii hindamistöö keerulisemaks. Nii näitas ka lõpptulemus, et võistlejate tulemuspunktid olid väga väikeste vahedega.

Kaupade väljapaneku kujundamise ülesande lahendamine näitas, kui hästi oskavad võistlustel osalejad koostööd teha, oma mõtteid ja ideid teiste meeskonnaliikmetega jagada ning need ühiselt teostada. Puudu jäi pigem kaupade esmase ülevaate tegemisest ning väljapaneku plaani koostamisest. Julgustaksin noori rohkem oma tegevusi läbimõtlema ja planeerima. Müügisituatsioonis soovitan müüja-klienditeenindajaid rohkem klientide vajaduste kohta küsimusi esitama, laskma rohkem kliendil rääkida ning tegema pakkumisi vastavalt kliendi ootustele. Rõõmu tegi meie võistlejate avatud olek ja positiivsus kogu kliendikontakti kestel .

Kokkuvõtteks oli heameel näha niipalju tublisid kutsekooli noori, kes on valinud omale erialaks klienditeeninduse- ja müügivaldkonna. Soovin neile edu ja nautige oma töös inimestega suhtlemist. Ärge unustage naeratust!”

„Hommikust saati oli närv sees,“ kirjeldas oma emotsioone klienditeeninduse võistluse võitja Marili Orro. „Kohapeale minnes läks aina hullemaks. Olin õnnelik, et sain loosiga oma kahe klassiõega ühte gruppi. Kui väljapaneku võistlusülessanne oli möödas, oli natuke kergem aga samas oli kõige raskem müügisituatsiooni osa veel ees. Arvasin, et seal ei läinud mul nii hästi. Kui müügisituatsioon oli möödas siis oli suur kergendus, kuna jäänud oli viimane ülesanne, raha lugemine. See on minu jaoks kõige lihtsam. Kui oli teine ja kolmas koht öeldud, siis tekkis mul kurbus, et äkki ma ei saagi auhinnalisele kohale. Kui öeldi minu nimi, siis ei suutnud seda uskuda. Konkurendid tundusid olema enam vähem samal tasemel. Kokkuvõttes oli võistlus tore ja pingeline. Olen rahul oma saavutusega.“

Võistlustulemused:

Parim Klienditeenindaja 2019
1. koht Marili Orro – Pärnumaa Kutsehariduskeskus
2. koht Regina Herman – Tallinna Tööstusharidukeskus
3. koht Sirli Mode – Pärnumaa Kutsehariduskeskus

Parim Müügikorraldaja 2019
1. koht Maria Koos – Pärnumaa Kutsehariduskeskus
2. koht Helen Paju – Pärnumaa Kutsehariduskeskus
3. koht Helena Vaikre – Tartu Kutsehariduskeskus

Klienditeenindaja kutsemeistrivõistlused on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutuses müüja-klienditeenindaja erialal põhikooli baasil. Võistluse eesmärk on tutvustada kutsehariduse võimalusi, vahetada kogemusi ja innustada õppureid ja koole saavutama paremaid õpitulemusi, anda õpilastele võimalus näidata oma kutseoskusi ja selle käigus selgitada välja parim noor klienditeenindaja.

Võistlust toetasid Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Port Artur, Oscar Kodu & Köök, Coop Eesti, Orkla, Umberto, Koduekstra, Magus Kõrsik, Endla Teater, Tervise Paradiis, Estonia Medical Spa ja Hotel, Expert Eesti OÜ, Kaubamaja AS, Beautiful Me kehasalong, Selver, Äripäev, Sushi King, Rimi Eesti Food AS. Suured tänud toetajatele! Meistrid tänavad!