Rakett69 pardale pääses mehhatroonik Richard Lätt

Laupäeval, 30. jaanuaril alanud võistlussaate Rakett69 pardale pääses Tartu Kutsehariduskeskuse mehhatroonika eriala õppur Richard Lätt.

Rakveres gümnaasiumi lõpetanud ja mitu aastat puidu-, naha- ja metallitöödega tegelenud noormees peab ennast iseõppijaks ja isetegijaks. „Teen erinevaid tellimustöid, näiteks mööblit – lauad, kapid, vahel ka polsterdust. Rakvere gümnaasiumis lõpetasin küll disainisuuna, kuid enamasti olen kõike ise õppinud, katsetanud ja avastanud. Mulle väga meeldib uusi teadmisi ja oskusi omandada,“ kirjeldab ta oma seniseid tegemisi.

Tartu Kutsekariduskeskuses alustas Richard mehhatroonika õpinguid septembris. „Inseneeria on olnud mulle alati huvipakkuv, kunagi tahtsin saada energeetikainseneriks. Huvitavad mehhatroonika, elektroonika, masinate ehitamine, füüsika, astronoomia. Kui vaatasin kutseka erialasid, siis mehhatroonika tundus just sobiv. Tahan õppida ja teada kuidas masinaid ja seadmeid nullist ehitada ja kuidas süsteem töötab. Eks ma näen ennast tulevikuski oma ettevõtet arendamas ja tahan teada kõike alates tööpinkidest ja materjalidest kuni turunduseni välja. Kutsekoolis on teisi sarnaselt mõtlejaid ja tegijaid, kellega koos õppida. Mulle väga meeldivad kõik need ained mida õpime. Hästi palju praktilist lähenemist, töökojad ja seadmed, millele on ligipääs”.

Rakett69 võistlussaatesse mineku mõtte andis värskele mehhatroonika tudengile õpetaja Gert Lees, kes ise 2017 hooaja Raketi finaali põrutas. „Eelvoor läks enda meelest hästi, raja läbimise aeg oli kuskil üle 8 minuti kokku,“ rääkis Richard. „Takistite ülesande juures takerdusin, aga näiteks muna sain klaaskolvist kätte üsna kiiresti. Esimese asjana proovisin, et kui vesi hooga kolvi sisse kallata, et äkki survega tõuseb üles. Aga siis valasin soolatopsi vette ja keerutasin lusikaga muna pinnale. Igatahes sain edasi ja olen võistluses,“ kinnitas Richard.

Oma tugevuseks võistlussaates peab Richard loogilist mõtlemist ja oskusi asju ise valmis ehitada. „Kõikide tööriistade käsitsemine on selge, kõik käelised tegevused, kõik ehitamist vajavad asjad on minu trump. Mul on teistsugune elukogemus kui noortel gümnasistidel,“ märkis ta. Rakett69 võistluses saab Richard Lätile kaasa elada ETV kanalis laupäeviti kell 19.30.

Vaata Rakett69 sarja infot SIIN.

Alginfo: Tartu KHK