Roheideede konkurss Negavatt stardib juba seitsmendat korda!

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) poolt ellukutsutud roheliste ideede konkurss Negavatt ootab ideid 23. veebruariks!

Konkursile on oodatud 18-30-aastaste noorte ressursisäästu ideed. Negavatti kandideerimiseks ei pea olema valmiskujul projekti või prototüüpi, oodatud on ka sellised mõtted, mis on alles algusjärgus!
Esitatavaks ideeks võib olla mõni toode või teenus, mis aitab säästa ressursse. Aga ka algatus või kampaania, mis aitab suurendada ressursialast teadlikkust. Ressursse on meil aga erinevaid, näiteks energia, toit, riided, jäätmed, aeg, raha jne, seega võivad ka esitatavad ideed olla väga eriilmelised.

Negavatti kandideerimiseks tuleb täita lihtne ankeet, kus tutvustatakse oma ideed ja meeskonda, millesse peab kuuluma vähemalt kaks liiget. Kandideerimisvorm on leitav Negavati kodulehel www.negavatt.ee ning ideid oodatakse kuni 23. veebruarini!

Kõigi esitatud ideede seast valib KIKi ja Keskkonnaministeeriumi töötajatest koosnev komisjon välja 15 parimat, kes saavad võimaluse osaleda kahepäevasel koolitusseminaril, mille jooksul koostöös koolitajate ja ekspertidega ideed edasi arendatakse ja see projektivormi pannakse. Seejärel selgub Negavati TOP10, kes osalevad koolitusprogrammis koos parimate koolitajatega ning saavad võimaluse oma ideed esitleda 2. juunil Negavati supefinaalis, kus parim meeskond saab auhinnatud 10 000 euroga. Lisaks antakse rahastus ka teisele ja kolmandale kohale tulnud võistkondadele, vastavalt 5000 ja 3000 eurot. Samuti on Negavati konkursi partnerid välja pannud mitmeid eriauhindu.

Negavatist on varasemalt tuule tiibadesse saanud sellised ettevõtmised nagu: Inway, Circup, Eco Race, Paranduskelder, Lummus Foods, SmartVent, Festera (Wastefox), 3Cular, Mähkmelaenutus, ”Võta kraanist” kampaania jne.

Uuri lähemalt ja esita oma idee: www.negavatt.ee

@negavatt
#negavatt

Küsimuste korral võta ühendust projektijuht Anni Raiega: anni.raie@kik.ee või +372 5909 4144.