Selgusid parimad noored graafilised disainerid

7.8. oktoobril toimusid Tartu Aparaaditehase Noortekeskuse ruumides kutsemeistrivõistlused, kus selgusid parimad noored graafilised disainerid. Võitjaks tuli Iiris Tisler Tartu Kunstikoolist.

„Esmakordselt rakendasime rahvusvaheliste kutsevõistluste süsteemi, seejuures töötasid kõik juhendajad ka kohtunikena. Rõõmustav on võistlejate ühtlaselt kõrge töökultuur ja väga head erialased oskused, mis peegeldavad disainiõppe taset kutsehariduses. Suur tänu võistluse toetajatele ja ka kõigile õpetajatele koolides, kes on oma igapäevatööga võistlejatele ettevalmistuse taganud. Kuigi päevad oli tõesti pingelised, võib tõdeda, et kõik pidasid lõpuni vastu ja usutavasti on meie kogukond nüüd veelgi tugevam,“ oli võistlusega rahul Tartu Kunstikooli kujundusgraafika eriala juht Janika Nõmmela Semjonov.

Võistluse võitja Iiris Tisler meenutab häid tulemusi Prin(t)ouch kujundusgraafika ja trükiettevalmistuse võistluselt ning oli endale kõrged eesmärgid seadnud ka seekord. „Ülesanne oli loodusteemaline, oleme sellest kõik igapäevaselt ümbritsetud ja puudutatud, seega ei pea olema spetsialist, et sel teemal ideid genereerida. Sellised võistlused, kus saame oma oskused proovile panna, on head kiireks arenguks. Ma olen nii palju nippe ja trikke õppinud olukordades, kus vaja kiiresti lahendus leida. Võistlustööd valmistavad ette ka tulevikuks, toovad mugavustsoonist välja ja panevad tegema asju, mida muidu ei teeks. Tegemise käigus märkad oma arendamist vajavaid külgi. Mul on hea meel selle võimaluse eest osaleda ja kooli esindada,“ kommenteeris Tisler võidurõõmsalt.

Esikolmik:

  1. koht Iiris Tisler – Tartu Kunstikool
  2. koht Carol Soovik – Tartu Kunstikool
  3. koht Madli Kärt Ollisaar – Kuressaare Ametikool

Välja anti ka kaks eripreemiat. Kroonpressi eripreemia parimale tehniliste oskustega noorele ja Tartu Kunstikooli eripreemia parimale loomingulisele tööle. Mõlemad auhinnad võitis Iiris Tisler (Tartu Kunstikool).

Võistlusel osalesid õpilased Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Kuressaare Ametikoolist, Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolist, Tartu Kunstikoolist ja Tallinna Polütehnikumist.

Võistlustöö sisuks oli lähteülesande alusel välja mõelda ja valmistada sihtrühmale suunatud ja kommunikatsiooni eesmärgile vastavad kujundused, mis sisaldavad etteantud informatsiooni, on kooskõlas lähteülesandes püstitatud kommunikatsioonieesmärgiga ja annavad edasi võistleja ideed. Võistlused on mõeldud kuni 26-aastastele (k.a) noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes kunstide, disaini, audiovisuaalsete tehnikate ja meedia tootmise valdkonna õppekavadel.

Võistlust korraldas Haridus- ja Noorteamet koos Tartu Kunstikooliga ning toetasid Overall ning Kroonpress.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“ (PRÕM) ning riigieelarvelistest vahenditest. 


Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“ (PRÕM) ning riigieelarvelistest vahenditest.