Sisseastujate arv põhihariduse baasil erialadele kasvab, viimased vabad õppekohad ootavad kandideerijaid

30. juunil lõppes Tartu Kutsehariduskeskuses põhivastuvõtt põhihariduse baasil erialadele. Sisseastumisavaldusi esitati tänavu rohkem kui mullu, ent on üksikuid erialasid ja õppekohti, kuhu on veel võimalik kandideerida. Viimased vabad õppekohad põhihariduse baasil on järelvastuvõtuks avatud kuni augustini.

Perioodil 01.02-30.06 esitati kokku 1833 sooviavaldust 1487-lt kandidaadilt, mida on 40% rohkem kui mullu sama ajaga. Tartu Kutsehariduskeskuse direktori Raini Jõksi sõnul on veel vara järeldusi teha, sest sisseastumine kestab ning lõpliku hinnangu tänavusele vastuvõtukampaaniale saab anda sügisel. Osaliselt on hüppe taga ka muutunud vastuvõtukord. „Kui eelmisel aastal sai nii põhi- kui keskhariduse baasil esitada avaldusi augusti lõpuni, siis tänavu sulgesime põhihariduse baasil erialade põhivastuvõtu 30. juunil,“ selgitas Jõks. Ent ka siis, kui kõrvutada tänaseks esitatud sooviavaldusi kogu eelmise aasta vastuvõtuperioodiga, võib põhihariduse baasil õppida soovijate seas märgata kasvu. „Kui mullu esitati põhihariduse baasil õppima asumiseks perioodil 01.02.-30.09 1181 avaldust, siis tänase seisuga on neid laekunud juba 1259. Lisaks pikendasime mõnedel põhihariduse erialadel sisseastumise perioodi augustini, seega saame tibusid lugeda alles sügisel,“ nentis Jõks. Ühtekokku pikenes vastuvõtt 9-l erialal ning nii näiteks saab jätkuvalt esitada avalduse õppima asumiseks ehitusviimistluse, IT-süsteemi spetsialisti, kergete rõivaste rätsepa, maaturismi ja veel mitmele tulevikku vaatavale erialale. Infot kõigi sisseastumiseks avatud erialade kohta leiab SIIT.

Ehkki keskhariduse baasil õppesse aktiivsem sisseastumiskampaania alles algab, on kasvutrendi märgata ka siin: 5. juuli seisuga on esitatud ligi 200 avaldust enam kui mullu samal ajal. Jõks on kindel, et Tartu Kutsehariduskeskus on kutseõppesse siirdujate esimene valik, sest siit saab erialaste oskuste kõrval ka piisavalt hea ettevalmistuse jätkamaks õpinguid kõrgkoolis. Nii moodustavad näiteks Tartu Ülikooli sisse astuvatest kutseõppuritest lõviosa just Tartu Kutsehariduskeskuse lõpetajad.

Vastuvõtukomisjonid on 731 kandidaadi suhtes langetanud positiivse otsuse, ning oma õppekoha on kinnitanud juba 568 tulevast meistrit. Planeeritud 1500 õppekoha täitmisel on siiski veel pool maad minna ning avalduste vastuvõtt jätkub kuni 8. augustini.

Õppijale, kes ei ole täna kooli 70 eriala hulgast veel endale sobivaimat leidnud, on abiks karjäärinõustaja. Karjäärinõustajaga saab erialavalikuid arutada nii veebinõustamise käigus kui koolis koha peal. Aja kokku leppimiseks pöördu julgesti sisseastumine@khk.ee või telefonil 7361 859 või 7361 863.

Lisaks karjäärinõustamisele on uutel sisseastujatel võimalus saada tuge keeleprogrammis või õpihuvilaagris. Loe sisseastujale mõeldud toetavate projektide kohta lähemalt SIIT.