Tartu Kutsehariduskeskus viib moodsa CNC puidutöötlemiskeskusega õppe uuele tasemele

Tartu Kutsehariduskeskusesse jõudis uus ja kaasaegne CNC puidutöötlemiskeskus, mis pakub õppijaile võimalust töötada tehnika viimase sõnaga, tagades veelgi parema ettevalmistuse. 150 000 eurot maksnud seadme näol on tegu ühe kaasaegseima puidutöötlemiskeskusega, mida kutsekoolide masinapargist hetkel leida võib.

Kui varem omandasid CNC operaatorid oskuseid 2008. aastast pärineval 3-teljelisel pingil, siis uue seadme näol on tegu märgatava, ent vajaliku edasiminekuga. „Tehnoloogilises mõttes võiks seda võrrelda nuputelefonilt nutitelefonile üleminekuga,“ selgitas ehituse- ja puiduosakonna kutseõpetaja Andrus Kolonistov. Uus arvjuhitav puidutöötlemise keskus on puutetundliku ekraani ja kaasaegse tarkvaraga ning konfigureeritav väga erinevate tööprotsesside läbi viimiseks.  Masin on komplekteeritud selliste tehniliste võimalustega nagu konveierpuhastuslint või tööriistade mõõtmine. Muuhulgas võimaldab 5-teljeline pink ümmarguste ja ruumiliste detailide valmistamist. Kolonistov sõnas, et kui 2008. aastal ostetud pinki soetades oli Tartu Kutsehariduskeskus kutsekoolide maastikul esimene, kes CNC-operaatori eriala õpet võimaldas, siis täna ollakse taas teenäitajateks ning niivõrd moodsa masina soetusega saab maha pandud järjekordne maamärk. „Uus ja kaasaegne CNC töötlemiskeskus võimaldab konkurentsivõimelist õpet ning vastab paremini tööturu vajadustele. Nagu mainib ka OSKA raport, on just CNC-operaatori eriala järele puidutöötlemise valdkonnas tulevikus enim nõudlust, mistõttu on äärmiselt oluline, et väljaõppes kasutatav tehnika oleks kaasaegne,“ võttis Kolonistov kokku.

Lõikepink soetati kooli eelarvelistest vahenditest Kaur Trade OÜ-lt.

Enne veel, kui õppijad uue tööpingi eeliseid avastama hakkavad, läbivad ehituse- ja puiduosakonna õpetajad tootjapoolse 60-tunnis väljaõppe. Esimene õpegrupp alustab moodsal masinal õpet 1. veebruarist 2022.

Kel soov olla esimeste seas, kes uuel pingil õpet alustavad, siis kandideerida saab juba täna. Talvine vastuvõtt CNC puidutöötlemiskeskuse operaatori erialale on alanud. Õpe kestab 6 kuud ning õppima saab asuda põhihariduse baasil. Sisseastumisavalduse saab teele panna mugavalt ning kodust lahkumata SIIN.