Tartu Kutsehariduskeskuse 95. õppeaasta algas uue hübriidauto õppeklassi avamisega

Reedel, 1. septembril algas Tartu Kutsehariduskeskuses 95. õppeaasta. Uue õppeaasta kõige suurem uuendus on hübriidauto õppeklass, mida  aitas sisustada Toyota Baltic AS.

Õppeklassis on kõik vajalik uue põlvkonna autotehnikute koolitamiseks. Peamiseks õppevahendiks on Toyota Prius pistikhübriidsõiduk ning kõik nõutud seadmed ja eritööriistad selle rikkeotsinguks ja remondiks.

„Õppeklassi sisustamisel oleme lähtunud sellest, et selles klassis oleks võimalik koolitada Toyota kõrgetele oskusnõuetele vastavaid spetsialiste,“ märkis  Toyota Baltic AS müügijärgse teeninduse vanemspetsialist Lauri Ert.

Õppijad saavad kutsehariduskeskuses lisaks sisepõlemismootorile nüüd ka sügavamalt elektrimootorite ehitust ja rikkeotsingut õppida, sest antud sõidukil on kasutusel mõlemad jõuallikad. „Saame selles klassis just alternatiivsete mootorite oskusteavet jagada, ning see puudutab ka teisi automarke,  mis elektrimootoreid kasutavad,“ kinnitas kooli tehnikavaldkonna juht Ülo Ramp.

Lauri Erdi sõnul on juba praegu iga neljas Toyota poolt müüdud sõiduauto hübriidajamiga ning on näha, kuidas sisepõlemismootor annab teed elektriveojõumootoritele. „Kui kõik täna müüdud hübriidsõidukid viie aasta pärast remonti vajaksid, siis peavad meil olema sõidukite müügijärgse teeninduse turul ka vastava kompetentsiga spetsialistid.“

Samas tõdes Ert, et elektriveojõumootorid on ehituselt sisepõlemismootoritest lihtsamad ja seetõttu ka töökindlamad. Autotehnika tehnoloogiate osas on toimumas suur muutus ning õpetus peab selle muutusega kaasas käima.

Tartu Kutsehariduskeskus tähistab tänavu 95. sünnipäeva, sest 1922. aastal avati Tartu Puu- ja rauatöökool, praeguse kutsehariduskeskuse eelkäija.