Tartu Kutsehariduskeskuse tarkvaraarendajad võtsid IT akadeemia kutsemeistrivõistlusel kolmikvõidu

15.-17. detsembrini peeti IT akadeemia kutsemeistrivõistlusi tarkvaraarendajatele. 3 päeva kestnud häkatonil näitasid kõrget klassi Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased, kes võtsid ülekaalukalt võistluste kolmikvõidu ning pälvisid kaks eripreemiat.

Võistlustel osalesid  8 õpilastiimi Tartu Kutsehariduskeskusest, Tallinna Polütehnikumist ning Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest. Võistlusülesandena tuli tiimidel 40-tunni jooksul luua mobiili-, veebi- või töölauarakendus, mis aitaks kodukasutajail oma elektrikulutusi säästlikumalt juhtida.

Esikoha parima rakenduse eest pälvis 99 punktiga võistkond Goomba NFT collectors koosseisus Karl Erik Voll, Aron truu, Andreas Alexander Sütt, Jürgen Sepp ning Sander Paasalu.

Tiim asus elektrihindade probleemi lahendama tavakasutaja vaatest, kellel pole aega ega tahtmist elektriturgu sügavuti sisse minna.  Tulemuseks valmis lahendus, mis pakub visuaalset ja lihtsalt tõlgendatavat ülevaadet soovituslikest tarbimisaegadest koos võimalusega koduseadmeid automaatselt reguleerida. „Veebipõhine rakendus on liidestatud kolme erineva äpiga: Eleringist võtame börsihinna,AagaTark äpist koduseadmed ning Sendgrid äpi abil saadame kasutajatele teavitusi. Nii saab tarbija ülevaate headest ja halbadest tarbimisaegadest ning selle järgi oma tarbimisharjumusi kohandada,“ selgitas rakenduse tööpõhimõtet tiimiliider Karl Erik Voll.

Ehkki tiimiliikmete sõnul oli ajalimiit armutu, võistlus pingeline ning loodud süsteemid said tervikuks liidetud viimase võistlustunni jooksul, jäid nad kokkuvõttes oma sooritusega rahule. „Meie eeliseks oli kindlasti varasem häkatonikogemus sama tiimiga, mis tõi meile eelmisel aastal teise koha. Tänu sellele suutsime paremini rolle jaotada, meeskonnatööd teha ning võtta vastu arukaid otsuseid. Näiteks hindasime kriitiliselt võistlusaega ja leppisime kohe kokku, et töötame nende lahendustega, mida on võimalik etteantud aja jooksul valmis saada,“ tõi tiimiliige Jürgen Sepp välja. Lisaks üldvõidule kuulus meeskonnale ka AgaTark eriauhind. Noormehed usuvad, et tugev sooritus võistlusel on heaks stardipakuks eesootavale praktikale ning plaanivad loodud rakendust edasi arendada. „Esmalt on vaja unetunnid tagasi teha ja siis vaatame edasi,“ naeravad noored.

Teise koha pälvis meeskond Code Monkeys koosseisus Anette Aguraiuja, Henry-Gerret Grüning, Gardo Kirsipuu, Andero Ilmar Kõre ja Martin Kütt.

Kolmas koht läks samuti Tartu Kutsehariduskeskusesse tiimile Proge Froged, kuhu kluulusid Roomet Sütt, Axel-Martin Tammekand, Taavi Univer, Joosep Elias Tõru ning Erman Chris. Võistkonnale kuulus ka interaktiivseima ärilahenduse eripreemia.

Võistlustööde esitlusi ning auhinnatseremooniat saab järelvaadata SIIT

Meeskondade tööl hoidis silma peal ettevõtjatest, arendajatest ja IT-visionääridest koosnev žürii. Üritust korraldasid IT Akadeemia, Hariduse ja Noorteamet, PROEKSPERT, AGATARK, BCS Koolitus, TALLINNA POLÜTEHNIKUM