Tartu Kutsehariduskeskuse uute õppijate vastuvõtt on hoos

Tartu Kutsehariduskeskuse uute õppijate vastuvõtt on hoos. Seni on kooli laekunud ligi 1400 sooviavaldust, kuid vastuvõtt kestab veel kuni 3. augustini.

Nii nagu mullu, on kõige kõrgem konkurss kohale taas raamatupidaja erialale õppima asumiseks, kuhu juba praegu kandideerib 3 inimest õppekohale. Keskhariduse baasil erialadest on populaarseimad veel IT-süsteemide spetsialisti ja ärikorralduse spetsialisti õppekavad.

Põhihariduse baasil erialadest on kõige kõrgem konkurss IT-nooremspetsialisti erialale, aga ka bürootöö, pagar-kondiitri, ehitusviimistluse ja mehhatrooniku erialad on kutsekeskharidust omandada soovivate noorte seas nõutud. „Erilist rõõmu teeb, et põhihariduse baasil mehhatrooniku erialale on samuti palju soovijaid, sest just tehnika valdkonna spetsialistidest tuntakse tööturul suurt puudust,“ lausus tugikeskuse juht, karjäärinõustaja Liine Maasikas. Just seetõttu soovitab ta noortel, kel eriala valik veel ees on, kaaluda populaarse IT valdkonna kõrval ka metalli-, elektri- või mehhatrooniku erialade õppimist.

Aasta-aastalt on suurenenud täiskasvanud õppijate osakaal, mistõttu on kasvanud sessioonõppe ning töökohapõhise õppe vormis pakutavate erialade hulk.  „Soovitan neil, kel töötamise kõrvalt õppimise mõte peas, uurida lähemalt neid õppevorme. Lisaks on koolil võimalik arvesse võtta varasemaid õpinguid ja töökogemust,“ julgustas Maasikas täiskasvanud õpihuvilisi.

Sisseastumisavalduste esitamise viimane päev on reede, 3. august. Dokumendid võib tuua kooli või esitada elektroonselt e-vastuvõtu keskkonnas: https://khk.ee/sisseastumine/e-vastuvott/
Kõikidel erialadel on uute õppijate vastuvõtu eelduseks vestlus ja mõnel erialal ka testi sooritamine. Vestlused ja testid toimuvad 7.-9. augustini. Täpsema aja ja koha saab sisseastumisavalduse esitamisel.