Tartu Kutsehariduskeskuses alustab õpinguid üle 1280 esmakursuslase

Tartu Kutsehariduskeskuse õppeaasta avaaktus toimub esmaspäeval, 3. septembril algusega kell 11.00 Vanemuise kontserdimajas. Sel aastal alustavad kutseõpinguid üle 1280 esmakursuslase. Kokku hakkab kutsehariduskeskuses oskusi omandama ligi 3000 tulevast kutsespetsialisti.

Kutsehariduskeskuse direktor Tõnis Lukase sõnul võtab kutseharidus oma positsioone tagasi. “On rõõmustav, et sisseastujate arvu viimaste aastate langus on peatunud. Tänavusi uusi õpilasi iseloomustab, et nad on teinud väga teadliku erialavaliku. Loodan, et see tähendab ka väiksemat väljalangevust aasta sees. Meil on tõesti mitmekülgne hariduskeskus, kus noortel on võimalik lisaks oma valdkonnale saada pilt ka teistest elualadest, tegeleda huvialadega ja õppida kodumaad kaitsma. Kes on püüdlik, saab oma ala profiks, võib võita nii Eesti, aga miks mitte ka rahvusvahelisi kutsemeistrivõistlusi!”

Võrreldes mullusega on esmakursuslaste arv veidi suurem, seda nii noorte põhikooli lõpetanute kui ka juba täiskasvanud õppijate arvu kasvu tõttu. Õppurite hulgas oli taas kõige populaarsem raamatupidaja eriala, kus ka tänavu konkureeris 4 õppijat ühele õppekohale. Nii põhiharidusega kui keskharidusega õppijate seas olid populaarsed ka IT valdkonna erialad. Sel aastal avatud uued erialad olid kas otseselt või kaude IT-valdkonnast. Nii alustavad õpinguid tulevased kasutajamugavuse disaini nooremspetsialistid, süsteemiadministraatorid ja kutsekeskhariduse tasemel mehhatroonikud.

Õppeaasta avame esmaspäeval, 3. septembril. Kell 9.00 alustavad jätkukursused oma kursusejuhatajate tundides. Kell 11.00 toimub pidulik aktus Vanemuise kontserdimajas ja kell 13.15 algavad nii Põllu 11 kui Kopli 1 õppekorpustes kursusejuhatajate tunnid esmakursuslastele. Vaata esmakursuslaste tundide toimumise aega ja kohta SIIT.