Tartus turgutasid meistrid kangelasi

Täna külastasid Tartu Kutsehariduskeskuse meistrid mitmeid eesliinil töötavaid asutusi, et avaldada omalt poolt tänu ja toetust tänase päeva kangelastele. Koos heade sõnadega jagati laiali 60 kg koolis valmistatud küpsetisi.

Möödunud nädalal kutsusid kutsehariduskeskuse töötajad kooliperet üles väljendama ühiselt tänu neile, kes teiste tervise ja turvalisuse tagamise nimel riskivad igapäevaselt ise enda omaga. Idee algatajaks oli kutsehariduskeskuse direktor Raini Jõks, kelle sõnul on kriisiolukord sobiv aeg märkamaks ühiskonnas neid ameteid, kelle panuse suurusele tavaolukorras vähem tähelepanu pööratakse. „Elutähtsate teenuste toimimine ja olemasolu tundub elementaarne, ent täna töötavad paljud nende elukutsete esindajatest oma võimete piiril. Nemad on meie tänased kangelased,“ sõnas Jõks.

Kooli personal tuli algatusega kaasa ning kokku kogunes töötajatelt annetustena 858 eurot. Kogutud raha eest valmistati küpsetisi ja lihatooteid, millest esimesed täna ka üle anti.

„Meie elusid päästa ei oska, aga proovisime toimetada oma oskuste piires. Tartu Kutsehariduskeskusel on kompetents valmistada nii pagari-, kondiitri- kui lihatooteid ning ma julgen öelda, et selles oleme me tõesti meistrid,“ rääkis Jõks.

Esimesed küpsetised rändasid meistritelt Tartu Ülikooli Kliinikumi, lisaks külastati veel Tartu Kiirabi, Lõuna Prefektuuri, Tartu Vanglat, Tartu Hooldekodu ja Tartu linna kriisimeeskonda. Uuel nädalal on meistrid taas ratastel, et tänada oma toodetega neid kangelasi, kelle juurde täna ei jõutud.