Naaberriikide metsanduskoolid muutsid poolsajandi pikkuse koostöö ametlikuks

Jaanuaris sai ametliku vormistuse juba pool sajandit kestnud koostöö Eesti ja Läti metsanduskoolide vahel. Ogre tehnikumis allkirjastasid 12. jaanuaril koostööleppe Luua Metsanduskool ja Ogre tehnikum, mis on Lätimaal juhtiv metsandusharidust andev kutseõppekeskus.

Esialgu viieks aastaks sõlmitud koostöölepe näeb ette mitmeid ühiseid tegevusi. Kavas on tegeleda metsanduslike kutsevõistluste ettevalmistuslaagrite läbiviimise ja võistluste korraldamisega, õpetajate ja õpilaste vahetusega, praktikaprogrammide ja õppekavade arendusega ning ühiselt osaleda Euroopa Liidu programmides.

„Meie koostöö on kestnud juba üle viiekümne aasta, nüüd fikseerisime selle ka täpsemalt ära,“ sõnas Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu. Ta lisas, et koostöö Läti metsanduskooliga on väga oluline ka laiemas mõttes – see annab Eesti metsameestele võimaluse arutada erinevaid teemasid kolleegidega, kes tegutsevad igapäevaselt samasugustes metsades.

„Tihti vaatame siit Eestist Soome ja Rootsi poole, õpime nende kogemustest ja arutame nendega metsandust, kuid Läti on ju meile lähem ja samasuguse taustaga nii kultuuriliselt kui looduslikult. Omavaheline suhtluse tihendamine on väga oluline,“ rõhutas Zuba-Reinsalu.

Lisaks üldistele koostöösuundadele lepiti koolide vahel kokku ka eeloleval aastal toimuv. Esimesed ühisüritused on plaanis juba märtsi keskel, kui Luua Metsanduskooli saelaagris osalevad ka Ogre tehnikumi õpilased.

Aprilli algul osaletakse ühiselt Ogre kooli saevõistlustel põllumajandusmessi raames Ramavas Riias. Ees ootavad veel juunikuised Balti metsanduskoolide meistrivõistlused ning õpilasvahetused. Esimeses järjekorras vahetavad kohad Luua Metsanduskoolis ja Ogre tehnikumis metsamasinate operaatoriteks õppivad noored. Läti noored harjutavad Luual metsamasinatel töötamist ning eesti õpilased aga Ogres metsamasinate remonti ja hooldust.