Toimus Noore Meistri IT-süsteemide spetsialisti poolfinaal

5.–6. märtsil toimus Noor Meister 2019 IT-süsteemide spetsialisti võistluse poolfinaal. Poolfinaalis osales 11 kutsekooli. Õpilasi registreeriti võistlema 36. Iga kooli poolfinaali parim läheb edasi finaalvõistlusele, mis toimub 2.–3. mail Tallinna Polütehnikumis.

IT- süsteemide spetsialisti eelvõistlus toimus Kehtna Kutsehariduskeskuse virtuaalkeskkonnas. Poolfinaali võistlus ülesandeks on kahe värskelt ühinenud kontori IT taristu sidumine ja kaasajastamine (teenuste sidumine ja migreerimine, kasutajate migreerimine). Ülesande lahendus tuli teostada kasutades kaasaegseid Linux ja Windows operatsioonisüsteeme. Poolfinaali võistlustöö nominaalne täitmise aeg oli 14 tundi.

Ülesanne oli keeruline, mis pani mitmed võistlejaid loobuma. Järgi jäid need noored, kes tunnevad IKT vastu sügavamat huvi ja motivatsiooni.

Kuna võistlus toimus virtuaalselt, said õpilased võistelda asudes füüsiliselt oma koolides. Koolides kohapeal viibisid vaatleja teistest koolidest, kelle ülesandeks on kontrollida, et võistleja ei kasutaks kõrvalist abi läbi kaughalduse ja kaasvõistlejate. Vaatlejatel oli võimalik tutvuda koolidega ja suhelda IKT- valdkonna õpetajatega.

Täname kõiki võistlejaid, juhendajaid, vaatlejaid ja võistluse korraldusmeeskonda.
Täname RIA ja Atea AS aitamaks lahendada tehnilisi probleeme enne võistlust.

Kehtna Kutsehariduskeskus