Toimus praktika ja töökohapõhise õppe veebiseminarid

16. ja 17. juunil toimusid kutse- ja kõrgkoolide esindajatele ning teistele praktikast ja töökohapõhisest õppest huvitatutele kaks veebiseminari: „Fookuses on praktika“ ja „Fookuses on töökohapõhine õpe“.

Oma kogemusi jagas Tööandjate Keskliidu poolt korraldatud parima praktikakoha konkursil parima regionaalse praktikakoha auhinna võitja Eesti Energia AS värbamise ja välisejärelkasvu juht Natalja Horohordina, tutvustati uut kutseõpetaja kutsestandardit, kus ka praktikajuhendaja osakutse kirjas ning räägiti praktikaprotsessi tunnustamisest kutse- ja kõrghariduses. 2020. aasta praktikaprotsessi tunnustamisel osalesid Tallinna Tehnikaülikooli Mereakadeemia ja  IT teaduskond, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus ja Tartu Ülikooli majandusteaduskond, kõik koolid said ka tunnusmärgi.

Sõna said veel 2020. aasta Eesti parimaks praktikakohaks tunnistatud Magnetic MRO personalijuht Ene Krinpus, Eesti Lennuakadeemia õppeosakonna juhataja Signe Vanker  ning Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor töökohapõhises õppevormis õppinud ning sel teemal ka oma lõputöö kirjutanud Maria Kestler. Veebiseminaril tehti üleskutse kutsekoolidele, et nad osaleksid julgelt töökohapõhise õppe tunnustamisel, ja seda juba sellel sügisel lihtsustatud protsessi alusel.

Veebiseminari „Fookuses on praktika“ videosalvestis asub siin.

Veebiseminari „Fookuses on töökohapõhine õpe“ videosalvestis asub siin.

Oma kõrv on kuningas ja silm kuninganna! Head vaatamist-kuulamist!