Tüdrukud jõuavad tehnikaerialadel tippu: Talent Plastics Tartu AS stipendiumi pälvis Kristi Kattai

Talent Plastics Tartu AS andis oma sügisstipendiumi kutsehariduskeskuse mehhatroonika eriala teise kursuse õpilasele Kristi Kattaile. Kokku kandideeris stipendiumile 16 Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikaosakonna õpilast.

„See oli minu jaoks suur üllatus, ma ei arvanud, et ma võidan ,“ ütles Kristi Kattai. „Tuli välja, et mul on väga head õpitulemused ja komisjon arvestas ka seda, et õpin nii erialaaineid kui ka üldaineid, et saada keskharidus. Ja küllap torkas silma ka see, et olen tüdruk. Olen üldse siin koolis esimene tüdruk, kes põhihariduse baasil mehhatroonikat õpib,“ selgitas vastne stipendiaat.

Alatskivi koolis põhihariduse saanud Kristi tunnistas, et tema esimene valik oli hoopiski IT, aga kui ta oma esimesele valitud erialale siiski sisse ei saanud, siis otsustas mehhatroonika kasuks. Praegu on Kristi erialaga väga rahul. „Ma arvan IT on ainult programmeerimine aga mehhatroonikas on nii palju erinevaid oskusi, mida õppida. Saab programmeerimist, metallitööd, keevitamist aga ka elektrist ja automaatikast aimu. Raske ei ole, vahepeal on koolis isegi liiga lihtne olnud,“ lisas ta.

„Hirm oli suur alguses olla 27 poisi seas ainuke tüdruk klassis, aga tegelikult on väga lõbus olnud, kindlasti parem kui tüdrukute seas.“ Pealegi pole Kristi tundnud, et tema sugu oleks õppimist takistanud või eelarvamusi tekitanud. „Pigem on inimesed huvitatud olnud, et mis tüdruk sellist eriala õpib. Aga ma ei ütleks et see on ainult meeste ala. Kes tahavad õppida, need saavad siin hästi hakkama. Mehelik jõud ei anna eeliseid, siin on rohkem mõistust tarvis,“ kinnitas Kristi.

Stipendiumisaaja kuulutati välja 15. oktoobril, mil kutsuti ettevõttesse kõik konkursil kandideerinud noored. Kohalolijad võttis tervitustega vastu Talent Plastics Tartu AS juhataja Roomet Soome, kes tutvustas lähemalt ettevõtet, viis läbi ringkäigu ning kuulutas välja tänavuse stipendiumi võitja.
Ettevõtte stipendiumi eesmärgiks on kutseõppe edendamine ja Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikavaldkonna õpilaste õpingute toetamine. Stipendiume antakse välja kaks korda aastas.

Talent Plastics Tartu AS on Rootsi kontserni kuuluv plastmassdetaile valmistav ettevõte Tõrvandis. Ettevõtte põhitegevuseks on survevalu ja koostamise allhanketööd auto-, elektroonika-, peenmehaanika- ning aparaaditööstusele.

Lisainfo:
Ülo Ramp
tehnika osakonna juht
e-post: ylo.ramp@khk.ee