Uued pneumoseadmed aitavad tehnikaõppe taset tõsta

Eelmisel nädalal pakiti  Tartu Kutsehariduskeskuse pneumaatika õppelaboris lahti kaks uut seadet, mille abil tulevased mehhatroonikud senisest paremini pneumoseadmeid tundma õppida saavad.

Mehhatroonika õpetaja Gert Lees selgitas, et pneumoseadmeid, mis töötavad õhu jõul, kasutatakse tootmisettevõtetes ja seetõttu on ka õpilastel vaja aru saada nende tööpõhimõtetest. „Siin õppeseadmetel saame neid tundma, seadistama ja kasutama õpetada,“ märkis Lees. Lisaks mehhatroonikutele õpivad pneumaatikat ka autotehnikud.

„Seni oli õpilaste käsutuses kaks õppeseadet, nüüd lisandus kaks tuliuut stendi juurde ja see peaks õppimise sujuvamaks ja ladusamaks tegema. Siis saab kokku 8 õppijat korraga käe külge panna ega pea oma järge ootama,“ selgitas tehnikaosakonna juht Ülo Ramp. „Usume, et saame koolis meie tehnikahuvilistele noortele nüüd paremaid õppimisvõimalusi pakkuda,“ lisas ta.

Reedel toimus pneumaatikalaboris esimene koolitus õpetajatele, kes omakorda pneumostendidel õpetama hakkavad. Koolituse käigus tutvustati nii seadmete ehitust kui ka tarkvara ning kasutusvõimalusi õppetöös. Koolituse viis läbi tootja esindaja Hispaaniast mõistagi veebi vahendusel.

Pneumostendid maksid kokku 38000 eurot ja need soetati juhtivalt pneumoseadmeid ja nende õppevahendeid tootvalt korporatsioonilt SMC. „Tootmise ja tehnika masinad on kallid. Õnneks oleme tehnikaosakonda saanud nii CNC-freespingi ja treipingi simulaatorite klassi ning ka keevitussimulaatorid, mille peal esimesi harjutusi teha. Teeme koostööd ka ettevõtetega. Mõnest firmast oleme saanud kasutatud seadmeid. Aga näiteks Tarmetec ja A le Coq pakuvad õppegruppidele tootmisseadmete alast väljaõpet kohapeal,“ lisas Ülo Ramp.