Uus trend Tartu Kutsehariduskeskuses – sisseastujad eelistavad IT erialasid

Tartu Kutsehariduskeskuse sisseastumisperiood kestab veel kuni 2. augustini. Seni laekunud avalduste põhjal on populaarsed IT ja sellega seotud erialad.

Kutsehariduskeskuse turundusjuhi Kaire Metsa sõnul on uueks trendiks tõusnud IT-erialad. „Praegu on kõige kõrgem konkurents noorem tarkvara arendaja erialale, kuhu on juba laekunud 2,5 avaldust õppekohale. Keskhariduse baasil on kõrgem konkurss veel ka e-kaubanduse spetsialisti ja raamatupidaja õppekavadel. Põhihariduse baasil on erialadest on kõige kõrgem konkurss IT-süsteemide nooremspetsialisti ja tarkvara arendaja õppekavadele. Praegu paistab küll, et õppijad eelistavad pigem IT ja sellega seotud erialasid ning on senised lemmikud juuksuri ja spaateenindaja välja vahetanud,“ märkis ta.

Uus trend vastab tegelikult ka tööturu ootustele. „IT peetakse kõige kiiremini kasvavaks sektoriks ning praktilise meelega noored tahavad olla kindlad, et koolis omandatud teadmiste ja oskustega ka tööle saab,“ ütles Mets ja lisas, et tegelikult leiavad kutseoskustega inimesed töö kiiresti ja töötamist alustatakse sageli juba õpingute ajal.

Samas on ka neid valdkondi, kus tööturu vajadus ja õppijate arv pole kooskõlas. Näiteks tööstus- ja metalliettevõtted otsivad nende erialade oskusspetsialiste ning pakuvad õppijatele nii stipendiume kui häid praktikavõimalusi, kuid õppijate huvi on kesine. „Kndlasti ootame enam keevitus-ja metallitöödest, elektrist ning üldehitusest huvitatud õppureid, sest neid spetsialiste ootavad tööle ka ettevõtted,“ tõi Mets näite.

Kokku on Tartu Kutsehariduskeskuses sel suvel avatud 71 erinevat õppekava ja vastuvõtt neile kestab kuni 2. augustini. Sisseastumisavaldusi saab esitada elektroonselt kooli e-vastuvõtu keskkonnas või koolimajas kohapeal, tööpäeviti kell 9.00-15.00.

Vaata https://khk.ee/