WORLDSKILLS 2017 EESTI DELEGATSIOON Ülemaailmsed kutsemeistrivõistlused WorldSkills 2017 toimusid Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis 15.-18. oktoobrini.
Eesti noored maastikuehitajad Mairold Mänd ja Erik Rüütel pälvisid esimest korda Eesti WorldSkills’i ajaloos medalivõidu ning tõid koju meeskondliku pronksmedali. Restoraniteenindaja Erik Tammeleht tuli 6. kohale ning teenis suurepäraste kutseoskuste eest kutsemeisterlikkuse medali.

VÕISTLEJAD Maailmameistrivõistlustel WorldSkills 2017 esindasid Eestit viiel võistlusalal seitse andekat noort.

Nimi: Mairold Mänd

Vanus: 22

Võistlusala: maastikuehitus (meeskondlik võistlus)

Võistlustulemus: 3. koht, meeskondlik pronksmedal

Eriala ja kool: maastikuehitus (lõpetanud 2015), Räpina Aianduskool

Töökoht: maastikuehitaja MKE Grupp OÜ-s, õpetaja Räpina Aianduskoolis

Toetajad: Räpina Aianduskool, Estlandscape OÜ, Viruhaljastus OÜ, Eesti Maastikuehitajate Liit, MKE Grupp OÜ

Nimi: Erik Rüütel

Vanus: 22

Võistlusala: maastikuehitus (meeskondlik võistlus)

Võistlustulemus: 3. koht, meeskondlik pronksmedal

Eriala ja kool: maastikuehitus (lõpetanud 2015), Räpina Aianduskool

Töökoht: maastikuehitaja OÜ-s Viru Haljastus

Toetajad: Räpina Aianduskool, Estlandscape OÜ, Viruhaljastus OÜ, Eesti Maastikuehitajate Liit, MKE Grupp OÜ

Nimi: Erik Tammeleht

Vanus: 20

Võistlusala: restoraniteenindus

Võistlustulemus: 6. koht, kutsemeisterlikkuse medal

Eriala ja kool: kokandus (lõpetanud 2017), Pärnumaa Kutsehariduskeskus | Turismi- ja hotelliettevõtlus (1. kursus), Tartu Ülikooli Pärnu kolledž

Töökoht: peakokk Pärnu Kalamajaka kohvikus

Toetajad: Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Teeninduskool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, EBA Koolituskeskus, Service Skills OÜ, Reserv Rent OÜ, Simon Jersey ja Pärnu Kalamajaka kohvik

Nimi: Alisa Larina

Vanus: 22

Võistlusala: ehitusviimistlus

Võistlustulemus: 18. koht

Eriala ja kool: maaler (lõpetanud 2016), Tallinna Ehituskool | psühholoogia (1. kursus), Tallinna Ülikool

Toetajad: Tallinna Ehituskool, Tikkurila AS, Vivacolor, tesa tape UAB, Henkel Balti OÜ

Nimi: Jaanus Steinfeldt

Vanus: 22

Võistlusala: plaatimine

Võistlustulemus: 21. koht

Eriala ja kool: plaatimine (lõpetanud 2016), Tallinna Ehituskool

Töökoht: plaatija Plaadisheffid OÜ-s

Toetajad: Tallinna Ehituskool, Mira Ehitusmaterjalid OÜ, Plaadisheffid OÜ, Weber Saint-Gobain, Red Bull

Nimi: Jürgen Alekand

Vanus: 20

Võistlusala: mehhatroonika (meeskondlik võistlus)

Võistlustulemus: 32. koht

Eriala ja kool: mehhatroonika (2. kursus), Tallinna Tööstushariduskeskus

Töökoht: testpüüdja asutuses Estlant

Toetaja: Tallinna Tööstushariduskeskus

Nimi: Arnold Kuusklaid

Vanus: 25

Võistlusala: mehhatroonika (meeskondlik võistlus)

Võistlustulemus: 32. koht

Eriala ja kool: mehhatroonika (lõpetanud 2017), Tallinna Tööstushariduskeskus

Töökoht: õpetaja (PLC programmeerimine) ja IT-tehnik Tallinna Tööstushariduskeskuses

Toetaja: Tallinna Tööstushariduskeskus

EKSPERDID Rahvusvahelisteks võistlusteks valmistavad Eesti noori ette oma valdkonna eksperdid, kes osalevad võistlustel ka kohtunike töös.

Meeta Heinaste
plaatimine

Terje Jaksen
ehitusviimistlus

Raili Laas
maastikuehitus

Margus Müür
mehhatroonika

Tiiu Parm
restoraniteenindus