Kutsemeistrivõistlused on parim viis tutvustada ja populariseerida kutseõppealasid ning anda noortele võimalus oma oskuste võrdlemiseks. Võistlusülesannete lahendamisel lähevad arvesse kiirus, täpsus ning omandatud teoreetiliste ja praktiliste teadmiste kasutamine. 

Pealtvaatajatele pakuvad võistlused võimalust tutvuda erinevate ametite ja kutsekoolidega ning näha oma silmaga, kuidas noored meistrid oma tööd teevad. Lisaks on kutsevõistlused kohaks, kus tööandjad saavad tutvuda tulevikutegijatega.

Eestis on noorte kutsevõistlusi korraldatud juba aastast 2006. Aastaringselt korraldatakse võistlusi mitmes formaadis:

Üksikvõistlused Noor Meister – võistlused toimuvad kutsekoolides.

Võistlused telesaates „Noor meister“ – võistlused toimuvad kutsekoolides/koostööpartnerite juures TV saate „Noor meister“ filmimise raames.

Oskuste festivalil “Noor meister”

Saade Noor Meister kolmas hooaeg on selleks korraks läbi! 

Noore Meistri saateid saad järele vaadata ETV kodulehel või Youtubes!
Tänavuse võistluskalendri leiad SIIT.

Eesti-siseste kutsevõistluste võitjad saavad võimaluse osaleda rahvusvahelistel võistlustel EuroSkills ja WorldSkills. Rahvusvahelisteks võistlusteks valmistab noori ette Haridus-ja Noorteamet – oleme neid võistlusi korraldavate organisatsioonide ametlik esindaja Eestis.

Kutsemeistrivõistluste koondjuhendi leiad SIIT.


VÕISTLUSTULEMUSED 2021:

Keevitaja – Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis 6.10.2021
1. koht Kaur-Gabriel Rajasalu – Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool
2. koht Edgar Jermoškin – Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool
3. koht Sander Deket – Rakvere Ametikool

Müügikorraldus – Tallinna Tööstushariduskeskuses 12.10.2021
1. koht Margit Viies Pärnumaa Kutsehariduskeskus
2. koht Arvo Ehrstein Tallinna Tööstushariduskeskus
3. koht Margit Vasser Tartu Kutsehariduskeskus

Klienditeenindaja kaubanduses – Tallinna Tööstushariduskeskuses 12.-13.10.2021
1. koht Greta Kadastik Tallinna Tööstushariduskeskus
2. koht Kristina Lätt Pärnumaa Kutsehariduskeskus
3. koht Kirgit Tsarents Tallinna Tööstushariduskeskus

Ettevõtlusoskused –
Kuressaare Ametikoolis 18.-19.10.2021
1. koht – Eva Maria Muuli ja Lisette Sarap Tartu Kutsehariduskeskus
2. koht – Lisenn Jürissoo ja Andrea Õispuu Pärnumaa Kutsehariduskeskus
3. koht – Viivian Laes ja Epp Sadrak Kuressaare Ametikool

Graafiline disainer
– Kuressaare Ametikoolis 19.-20.10.2021
1. koht Heidi Hmelnitski – Tartu Kutsehariduskeskus
2. koht Angela Britt Jaarma – Tartu Kunstikool
3. koht Maria Orle – Tartu Kunstikool

Veevärgi tehnik – Tallinna Kopli Ametikoolis 21.-22.10.2021
1. koht Artjom Krutilov – Tallinna Kopli Ametikool
2. koht Aleksandr Lilleorg – Tallinna Kopli Ametikool
3. koht Hendrik Soovere – Viljandi Kutseõppekeskus

Puhastusteenindaja – Järvamaa Kutseharidusekeskus 26.10.2021
TÕK õppekava õpilased:
1. koht Alvaro Karnõšov – Võrumaa Kutsehariduskeskus
2. koht Egert Leppikson – Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool
3. koht Rainer Jõekallas – Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool

LÕK õppekava õpilased:
1. koht Alari Särg – Viljandi Kutseõppekeskus
2. koht Marko Vaher – Järvamaa Kutsehariduskeskus
3. koht Melyssa Saarmets – Järvamaa Kutsehariduskeskus

Laotöötaja – Järvamaa Kutsehariduskeskuses 27.10.2021
1. koht Pille-Riin Kuusk – Järvamaa Kutsehariduskeskus
2. koht Janne Kotkas – Tartu Kutsehariduskeskus
3. koht Jana Gromõko – Järvamaa Kutsehariduskeskus

Sõiduauotehnik – Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis 5.–6.11.2021
1. koht Kaarel Talistu Kuressaare Ametikool
2. koht Aramis Koort Tartu Kutsehariduskeskus
3. koht Sergei Kotšetov Tallinna Tööstushariduskeskus

IT süsteemide spetsialist – Haapsalu Kutsehariduskeskuses 9.–10.11.2021
1. koht Jaan Kollamaa – Viljandi Kutseõppekeskus
2. koht Germo Tael – Pärnumaa Kutsehariduskeskus
3. koht Kert Vassar – Haapsalu Kutsehariduskeskus

Pagar – Ida-Virumaa Kutseõppekeskuses 5.11.2021
1. koht Anni Klauser Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
2. koht Kadri Reinik Pärnumaa Kutsehariduskeskus
3. koht Kristina Ivanova Viljandi Kutseõppekeskus

Elektrik – Viljandi Kutseõppekeskuses 8.–9.12.2021
1. koht Vladislav Grigoriev – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
2. koht Sten Sihver – Viljandi Kutseõppekeskus
3. koht Yury Polyakov – Tallinna Kopli Ametikool

Veebidisain – Tartu Kutsehariduskeskuses 18.–19.11.2021
1. koht Gregory Villmann Tartu Kutsehariduskeskus
2. koht Emilia Heero Tallinna Polütehnikum
3. koht Nikita Buslajev Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus

 

VÕISTLUSTULEMUSED 2020:

7.-8.10.2020 Graafiline disainer (Tartu Kunstikool/Aparaaditehase NK-s)
1. koht Iiris Tisler – Tartu Kunstikool
2. koht Carol Soovik – Tartu Kunstikool
3. koht Madli Kärt Ollisaar – Kuressaare Ametikool

15.-16.10.2020 Veevärgi tehnik (Kopli Ametikoolis)
1. koht Aleksei Kossinski – Tallinna Kopli Ametikool
2. koht Anmar Kuut – Viljandi Kutseõppekeskus
3. koht Kevin Spaštšenko – Tallinna Kopli Ametikool

19.-20.10.2020 Restoraniteenindaja (19.10 poolfinaal – Teko-s, 20.10 finaal Lillepaviljonis koos telesaate Noor Meister filmimisega)
1. koht Cristiine Rannala – Haapsalu Kutsehariduskeskus
2. koht Annabel Kuusik – Tallinna Teeninduskool
3. koht ​Vahur Aasaküla – Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool

22.10.2020 Puhastusteenindaja (Järvamaa Kutsehariduskeskuses)
1. koht Henri Tullus – Järvamaa Kutsehariduskeskus
2. koht Silvo Salu – Järvamaa Kutseharidusekeskus
3. koht Oss Mändmets – Võrumaa Kutsehariduskeskus

23.10.2020 Keevitaja (Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis)
1. koht German Jermakov – Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool
2. koht Kristjan Kaldma – Pärnumaa Kutsehariduskeskus
3. koht Pavel Lebedev – Tallinna Lasnamäe Mehannikakool

23.10.2020 Mehhatroonik (Tallinna Tööstushariduskeskus)
1. koht Talis Vesi ja Josten Laanemets – Võrumaa Kutsehariduskeskus
2. koht Ilja Kirjuškin ja Artjom Makarov – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
3. koht Artur Zilin ja Alex Savin – Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool

5.11.2020 Sõiduautotehnik (Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis)
1. koht Ander Lomp – Tallinna Tööstushariduskeskus
2. koht Indrek Väljaots – Järvamaa Kutsehariduskeskus
3. koht Karl-Eric Kullasepp – Kehtna Kutsehariduskeskus

11.11.2020 Pagar (Tartu Kutsehariduskeskus)
1. koht Liuba Boico – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
2. koht Eva Maria Utso – Tartu Kutsehariduskeskus
3. koht Merilin Meremaa – Tartu Kutsehariduskeskus

12.11.2020 Kondiiter (Tartu Kutsehariduskeskuses)
1. koht Hanna Bergmann – Tartu Kutsehariduskeskus
2. koht Anastasja Pashina – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
3. koht Mirjam Liblik – Tartu Kutsehariduskeskus

12.-13.11.2020 Plaatija (Järvamaa Kutseharidusekeskus)
1. koht Reimo Mihkelson – Haapsalu Kutsehariduskeskus
2. koht Kalle Teor – Viljandi Kutseõppekeskus

3. koht Artur Reinvart – Tallinna Ehituskool

25.11.2020 Kokk (Haapsalu Kutsehariduskeskuses)
1. koht Karolina Luidalepp – Tartu Kutsehariduskeskus
2. koht Sirelyn Miljand – Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool
3. koht Maria Rezev – Pärnumaa Kutsehariduskeskus