Kutsemeistrivõistlused on parim viis tutvustada ja populariseerida kutseõppealasid ning anda noortele võimalus oma oskuste võrdlemiseks. Võistlusülesannete lahendamisel lähevad arvesse kiirus, täpsus ning omandatud teoreetiliste ja praktiliste teadmiste kasutamine. 

Pealtvaatajatele pakuvad võistlused võimalust tutvuda erinevate ametite ja kutsekoolidega ning näha oma silmaga, kuidas noored meistrid oma tööd teevad. Lisaks on kutsevõistlused kohaks, kus tööandjad saavad tutvuda tulevikutegijatega.

Eestis on noorte kutsevõistlusi korraldatud juba aastast 2006. Aasta ringselt korraldatakse võistlusi erinevas formaadis:

Üksikvõistlused Noor Meister – võistlused toimuvad kutsekoolides.

Võistlused telesaates „Noor meister“ – võistlused toimuvad kutsekoolides/koostööpartnerite juures TV saate „Noor meister“ filmimise raames.

Oskuste festivalil “Noor meister”.

2020a sügis/talv perioodil toimuvad võistlused üksikvõistlustena ja telesaates “Noor meister”. Tänavuse võistluskalendri leiad SIIT!

Seni kui ootad põnevat uut “Noore meistri” hooaega, vaata üle eelmise aasta saated! Vaata siin!

Eesti-siseste kutsevõistluste võitjad saavad võimaluse osaleda rahvusvahelistel võistlustel EuroSkills ja WorldSkills. Rahvusvahelisteks võistlusteks valmistab noori ette Innove – oleme neid võistlusi korraldavate organisatsioonide ametlik esindaja Eestis.

Kutsemeistrivõistluste koondjuhendi leiad SIIT.