Tähelepanu! Euroopa kutseoskuste nädal 2020 on lükatud edasi kevadesse, seega toimub ka järgmine Oskuste ÖÖ kevad 2022!

Oleme tähistanud viis aastat Euroopa kutseoskuste nädalat, mille raames korraldatakse üle Euroopa sadu üritusi. Rahvusvahelise algatuse eesmärk on tähtsustada kutseharidust ja oskusi ning anda inimestele võimalus avastada oma anne.

Eestis on nädala suursündmus Oskuste ÖÖ, kus Eesti kutsekoolid korraldavad erinevaid oskusõpet tutvustavaid sündmusi. Koolis kohapeal või videosilla vahendusel toimuvad töötoad, koolitused ja muud põnevad oskusi arendavad tegevused. Tegevusi jagub igale maitsele ja vanusele.

Vaata kutsekoolide üritusi maakonna järgi (vanad 2020 a tegevused).

Tallinna Tööstushariduskeskus

Tallina Tööstushariduskeskus pakub “Oskuste öö” raames võimalust osaleda kolmes live töötoas youtube keskkonnas ja ühes registreerimist eeldavas töötoas Cisco Webex Meetings keskkonnas. Töötoad kestavad keskmiselt 30 minutit:

Live töötoad

Kell 16:30  Oskuslik kingituste pakkimine”

Kell 18:00Riidest poekoti valmistamine taaskasutuse põhimõtteid järgides

Kell 19:30 Kolme mõõtmeliste patside punumine

Eelregistreerimisega töötoad

Kell 18:30Metalldetailid liikuvas süsteemis


Tallinna Kopli Ametikool

Oktoobris-novembris toimub koolis tasuline koolitus “Lihtsad torutööd naistele”, kuid 9.11.2020 kell 17:30-20:30 Oskuste öö raames on kõigil võimalik Tallinna Kopli Ametikooli FB lehelt saada tasuta koolitusest osa.

Vaata lisa SIIT!

Samuti toimub ka koolitus “Lihtsad elektritööd koduses majapidamises”, aga 10.11.2020 kell 17:30-20:30 võib kuulata seda osaliselt meie FB lehelt.

Vaata lisa SIIT!


Tallinna Majanduskool

9.-13. novembril toimub Euroopa kutseoskuste nädal, mille raames pakuvad Eesti kutseõppeasutused mitmekesist programmi tasuta veebiloengute näol. Tallinna Majanduskool pakub kõigile huvilistele võimalust osaleda 12. novembril kahel põneval veebiloengul:

 • 18.00-19.00 Marius Kuningas – “Rahapesu tõkestamine -uued nõuded kinnisvaramaakleritele, raamatupidajatele ja ettevõtlusnõustajatele”
 • 19.00-20.00 Veiko Ristissaar – “7 tegevust, mida sotsiaalmeedias kindlasti pead tegema/rakendama”

Kui soovid veebiloengutest osa saada, palume registreeruda hiljemalt 11. novembril: http://bit.ly/TMKoskusteoo2020

– Saadame veebiloengu lingi enne toimumist Sinu poolt märgitud e-posti aadressile koos vajaliku lisainfoga.
– Veebiloengutel osalemiseks on Sul lisaks internetiühendusele vaja kas arvutit, tahvelarvutit või telefoni koos heli edastuseks vajalike kõlarite/kõrvaklappide ning mikrofoniga.
– Enne veebiloengu algust logi ennast saadetud lingi abil koolituskeskkonda.

Inspireerivaid koolituselamusi!
Info kooli kodulehel.

 Ida-Virumaa Kutshariduskeskus

Viiendat aastat toimuva Euroopa Komisjoni aktsiooniga on ühinenud ka Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus. Sellel juubeliaastal kutsub meie kool kõiki huvilisi oma annet avastama ja meie põnevatest üritustest osa võtma.

Võta väljakutse vastu ja osale meie online peol, postitades oma challege’it sotsiaalmeedias hashtag’iga #MySkillsParty. Osalejad näitavad lühikeses videos kes nad praegu on ja kelleks nad tahaksid tulevikus saada. Samas võib teistele oma saavutusi näidata, sest tegeleda sellega, mida armastad, on parim asi, mis võib inimesega juhtuda! Väljakutse eesmärk on näidata teistele, et kõik on võimalik!

Nädala jooksul meie õpilased koos kutseõpetajatega korraldavad online meistriklasse, kus annavad näpunäiteid igapäevaste majapidamistööde kohta: kuidas valmistada lihtsat ja tervislikku toitu, kuidas korteris pisiremonti teha, kuidas õigesti autot puhastada jne. Iga vaataja saab targemaks!

Ja see ei ole veel kõik! 16-27. novembril toimub üldhariduskoolide õpilastele seiklusmäng – virtuaaltuuri quest. Seiklusmängu käigus saab virtuaalselt külastada kõiki kolme õppekohta, mis asuvad Jõhvis, Sillamäel ja Narvas. Kõige tähelepanelikumad küsimustele vastajad saavad väärtuslike auhindu. Registreerida saab terve klassiga kirjutades e-postile sergei.jegorovtsev@ivkhk.ee. Rohkem infot seiklusmängu kohta saate peale registreerimist.

Rohkem infot ürituste kohta leiad meie sotsiaalmeedia kanalitelt. Liitu meiega – meil on lõbus!

Info kooli kodulehel.

Haapsalu Kutsehariduskeskus

12. novembril 2020 toimub üle-eestiline kutsehariduse populariseerimise suursündmus Oskuste ÖÖ. Sel puhul pakutakse kutsekoolides üle Eesti veebi vahendusel erinevaid tegevusi, töötubasid ja õpiam
pse.

Jälgi meie kodulehte 12. novembril ja saad teada, milliseid põnevaid õpiampse me välja pakume.

1. Õpi kala fileerima – oskus, mis kulub ära igale kokale köögis
2. Saa teada, millised on plaatimise ja krohvimise tööriistad
3.  Vaata, kuidas lugeda ja luua QR koodi
4. Õpi, kuidas valmistada Lääne-Eesti keeduleiba
5. Praktiline õpetus, kuidas teritada peitlit
6. Uuri järgi, mis asi on kolmandiku reegel ja miks tasub seda kasutada
7. Proovi ise, kuidas valmistada imemaitsev köögiviljapuljong
8. Üllata oma sõpru ja lähedasi – õpi valmistama maitsvat veise sisefileed mitmel erineval moel

Vaata edasi siit – Kooli kodulehele.

Pärnu Saksa Tehnoloogiakool

Oskuste ÖÖ 12.11.2020 kell 17:00 -18:30 Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolis.
Tule osalema avatud õppetundi, mis annab Sulle rohkem teadmiseid Automaatika eriala ja õppe kohta.
17.00-18.30 Automaatika tund „Lihtsate asjade automatiseerimine“

Lisaks avatud tunnile, saad uurida millised õppimisvõimalusi kool veel pakub ning külastada meie kujundaja eriala õpilastööde näitust.

Lisainfo kooli kodulehel.


Pärnumaa Kutsehariduskeskus

Ära maga maha ja osale 12. novembril 2020 kell 17.00 – 05.00 põnevates MEISTRIKLASSIDES kodust lahkumata, mugavalt ja turvaliselt! Astu vajalikud sammud ja oledki klassis!

Meie videokoolitused annavad Sulle uusi vajalikke ja põnevaid teadmiseid erinevate oskuste varasalvest – nii toitlustuse kui ka tehniliste oskuste maailmas. Lisaks avatud tunnile, saad uurida millised õppimisvõimalusi kool veel pakub ning külastada meie kooli virtuaaltuuri vahendusel.

Töötoad:
KUIDAS ÕMMELDA FIGUURSETE KANTIDEGA TOPELTTASKUT
JÄÄTISE TÖÖTUBA
ÜLLATUS KÕRVITSAS
BESEERULLI VALMISTAMINE
KUIDAS JÕUAB PAKK TELLIJANI?
MILLISED ON KAUBANDUSES KASUTATAVAD SEADMED JA TÖÖVAHENDID?
KUIDAS ÄRA TUNDA VÕLTSITUD RAHATÄHTE?

Registreerimine ja täpsem info kooli kodulehel. Vaata SIIA!

Kuressaare Ametikool

Üle-eestilise Oskuste ÖÖ raames saavad kõik huvilised osaleda kahel Kuressaare Ametikooli virtuaaltegevusel: õppida küpsetama ciabattat ja foccaciat ning osaleda giidi juhendamisel ekskursioonil Kuressaares.

Ciabatta ja foccacia

Tasuta virtuaalkoolituse “Küpsetame Saaremaal Itaalia moodi. Ciabatta ja foccacia – kaks erinevat saia samast tainast” viib läbi ametikooli pagariõpetaja Kristiina Rand. Ametikooli pagari õppetöökojas õpib tema juhendamisel itaaliapärast küpsetamist näitleja ja teatrijuht Piret Rauk.

Koolitusel osalejad saavad oma koduköökides kaasa küpsetada, saada häid toidu- ja serveerimisideid ja küsida teemakohaseid küsimusi.

Lisainfo virtuaalkoolitusel osalemiseks saadetakse registreerunutele meilile, et küpsetamiseks vajalikud ettevalmistused teha ja toiduained-töövahendid valmis panna.

Koolitus korraldatakse kolmapäeval 11. novembril kell 18-21. Enne koolituse algust on aega koolitusega üle veebi liitumiseks ja tehniliste küsimuste lahendamiseks.

Ringkäik giidiga Kuressaares

Kuressaare Ametikooli giidi eriala õppijad Heino Joandi ja Õnne Raamat kutsuvad end mugavalt kodus sisse seadma ning jälgima jalgsiekskursiooni mööda Kuressaare pikimat tänavat. Pikk tänav ei ole enam Kuressaare peatänav, aga giidide lugudes rulluvad lahti lood nooblist hotellist, esimesest elektrijaamast, Saaremaa juustukuningast ja paljust muust. Põigatakse ka mõnele kõrvaltänavale.

Jalutuskäigu ajal saab giididelt küsida ka küsimusi.
Ringkäik korraldatakse neljapäeval 12. novembril kell 18.00-19.30.

Virtuaalkoolitused on osa üle-eestilisest Oskuste ÖÖ 2020 programmist.

Kutsekoolides üle Eesti tehakse videosilla vahendusel erinevaid töötubasid ja tegevusi.

Registreeru virtuaalkoolitustele siin

 Tartu Kutsehariduskeskus

Osale põnevates MEISTRIKLASSIDES  kodust lahkumata, mugavalt ja turvaliselt! (täpsem info SIIN!)

See on lihtne:
1. Registreeri oma osalussoov valitud meistriklassis SIIN.
2. Registreerunute e-maili aadressile saadame online-koolituse lingi ning täpse info vajalikest materjalidest või abivahenditest, retseptidest, juhenditest, et saaksid need varuda ja edukalt õppida
3. Hoolitse, et Sul on meistriklassis osalemiseks mõni seade (arvuti, tahvel või telefon koos heli edastuseks vajalike kõlarite (kõrvaklappide) ning mikrofoniga. Kindlasti on vaja internetiühendust, mille kaudu osaleda.
4. Enne koolituse algust logid ennast saadetud lingi abil koolituskeskkonda sisse ja oledki kohal! Saad õppida, ise kaasa teha ning meistrilt kohe tagasisidet.

 • Online meistriklass “Viis pisiasja kuidas oma auto talvekorda seada” algusega kell 18.00
  Kui oskad auto kapotikaane avada ning eelistad uudishimulikult sinna alla kiigata selle asemel, et rahakott puuga seljas teeninduse uksest sisse sõita, siis on see koolitus Sulle! Meie autoõpetaja Mihkel Niitla näitab ette kust, mida ja kuidas kontrollida, sättida või reguleerida, et võiksid talvel turvaliselt sõita. Ava koos meiega auto kapotikaas ja tee kaasa!
 • Online meistriklass “Küpsetame maitsvaid kanapomme” algusega kell 17.00
  Kanalihast roogade valmistamist peetakse lihtsaks – ja ega seal midagi keerulist polegi, kui õiged nipid on kätteõpitud. Seekord õpetab meie lihameister Kristi Luht aga eriti mõnusate ja mahlaste kanapommide valmistamist. Saadame Sulle retsepti, et saaksid varuda vajalikud toorained ja koos meiga online koolitusel kokata.
 • Online meistriklass “Pritsküpsiste eri: pähkli-rosinaküpsised, mis viivad keele alla” algusega kell 18.00
  No küpsiste küpsetamisel ei saa küll midagi untsu minna! Küll aga saab hea retsepti ning õigete töövõtete abil valmistada nii maitsvaid küpsiseid, et viib või keele alla! Meie võrratu kondiitriõpetaja Lilija Suburg õpetab ja selgitab veebis, teie olete küpsisemeistrid oma koduköögis.
 • Online meistriklass “Kuidas lapsed puu- ja köögivilja sööma meelitada” algusega kell 18.00
  Muidugi on ka friikad köögiviljast valmistatud, kuid kui tahad, et Su laps oleks köögiviljadega suurem sõber, siis  osale!  Kokanduse õpetaja ja ema Inga Ilves jagab näpunäiteid ning retsepte kuidas peitust mängides ja veidike lõbutsedes lapsed köögiviljade juurde meelitada.
 • Online meistriklass “Laua katmine – lihtsad ja lahedad nipid meeleolu loomiseks” algusega kell 19.00
  Valge laudlina, nugade-kahvlite, taldrikute-salvrättide, klaaside-pokaalide pidulikkus teeb lihtsast einest sündmuse. Aga samavõrd kauni ja erilise elamuse saab lauda tuua ka lihtsate koduste vahendite ja nutikate ideede abil. Õpetajad Elika Raal-Kikas ja Ülle Kruuda näitavad ja jagavad ideid.
 • Online meistriklass “Kuidas kiiremini kirjutada – 10 sõrme klaviatuurile” algusega kell 17.00
  Kuigi pastaka ja paberi asemel kirjutame nüüd enamasti arvutiklaviatuuril, on kirjatehnikat ikka vaja. Ainult, et nüüd on tegu tehnikaga kuidas 10 sõrme klaviatuurile asetada ja nii kiiremini kirjutada. Meie õpetajad Kätlin Kask ja Ene Jõeveer teavad ja jagavad algajatele nippe, millega klahvid tõeliselt kiiresti klõbisema panna. Väikese sissejuhatuse teemasse leiab Elmari hommikusest podcastist. Kuula ja tule kiiret kirjutamist õppima!
 • Online meistriklass “Teeme ise käsitöölimonaadi” algusega kell 19.00
  Kas teadsid, et esimesed limonaadimeistrid Eestis olid apteekrid. Meistriklassis jagab õpetaja Reeli Engelbrecht väärt nippe ja retsepte, et saaksid ise rohupoodniku asemel parima, naturaalse ja värskendava joogi valmistada. Osale koos lastega ja tehke kaasa!
 • Online meistriklass “Hooli endast, koori ennast” algusega kell 19.00
  Kuigi kosmeetikatoodete valik on avar nagu kosmos, saab ka maapealsemate vahendite ning lihtsate oskuste abil oma keha eest hoolitseda. Valmistame koos kosmeetika õpetaja Made Tammepõlluga kodustest vahenditest koorija, et panna nahk elama ja särama.
 • Online meistriklass “Taaskasutuse eri:  ehted vanadest teksadest” algusega kell 20.00
  Mida teha armsaks saanud ja ajalooga teksadest? Ja neist ribadest, mis taaskasutusest veel järele on jäänud? Meie rätsepaõpetaja Marju Bergman oskab ja õpetab justnimelt viimaste ribade ja õmbluste kasutamist ning neist ehete valmistamist. Õmblusoskust polegi vaja – selle asemel võta kaasa paras ports loovust, veidi teksaribasid ning liimipüstol.
 • Online meistriklass “Excel algajatele – 10 tehet, mida peaksid oskama ja kasutama” algusega kell 16.00
  Mõnel on kooli arvutitunnist kaua aega möödas, mõni pole seda eales õppinud ning ei tea arvatagi kuidas Exceli programm elu lihtsaks teeb: olgu siis pere-eelarve planeerimise, korteriühistu laekumiste kontrollimise, töötundide ülevaatamise või alustava ettevõtte kulude-tulude arvutamise. Õpi ja kasuta julgelt!
 • Online meistriklass “Samm- sammult: kuidas seadistada FB Pixel´it” – algusega kell 19.00
  Facebook Pixel on väike aga tõhus tööriist, mis aitab Sinu sõnumeid paremini sihtida ja vähema raha eest rohkem saavutada.  Aga kuidas seda tööriista oma lehele lisada ning kasutama hakata? Seda näitab e-kaubanduse ja internetiturunduse õpetaja Indrek Brifk. Teeme kõik samm-sammult läbi, saad kohe küsida kui kuskil tarkerdud ning koos saame selle Pixeli nagu nipsti tööle!
 • Online meistriklass “Tööstusseadme juhtimine interneti teel”
  Tõsi on, et üle interneti saab sauna sooja panna. Kes aga sellest ammu välja on kasvanud ja tahab proovida kuidas Arduino vabavaralise programmi abil üle interneti keerukamat seadet juhtida, neile pakume võimaluse ennast proovile panna. Seame üles elektropneumaatilise tööstuskontrolleriga juhitava süsteemi, mida üle interneti seadistada saab.  Meistriklassi registreerunud inimestele saadame ülesande mille kallal  pusida.  Tehtud töö tulemust saab jälgida veebiülekandena 12. novembril kell 12–20. Muidugi on üle veebi võimalik saada ka tagasisidet.
 • Lisainfo ja registreerimine kooli kodulehel.


Tartu Tervishoiu Kõrgkool

Sel päeval ootame kõiki tutvuma meie kutseõppe erialadega ning saama kasulikke nippe ja teadmisi igapäevaeluks.

 • Erakorralise meditsiini tehniku eriala õppurid näitavad lühikestes videoklippides, kuidas anda koduses keskkonnas esmaabi, mida teha põletuse korral, kuidas sulgeda kergemaid verejookse ning kuidas aidata inimest, kes on endale midagi kurku tõmmanud.

Elustamise videot näed SIIT

Kuidas peatada ninaverejooksu, vaata SIIT

Mida teha kergemate haavadega, vaata SIIT

Mida teha põletuse korral, kui kuum vesi käele satub, vaata SIIT

Kuidas ohutult liigutada teadvusetut inimest ning hoida tema hingamisteed avatud, näed SIIT

Kuidas aidata inimest, kes söömise ajal endale midagi kurku tõmbab, seda vaata SIIT

Kui Sul tekkis huvi erakorralise meditsiini tehniku eriala vastu, siis saad rohkem infot SIIT

 • 12. november kell 17.45-18.00 ootame kõiki otseülekandena toimuvasse töötuppa, kus massööri eriala õppurid näitavad, milliseid massaaživõtteid saab igaüks enda peal kasutada, kui Sind vaevab peavalu. Link ülekandega liitumiseks on SIIN. Palume lingiga liituda 5-10 minutit enne töötoa algust. Liitudes võib küsida ka parooli, selleks on 123456 ja meeting ID: 769 752 5519

Massööri erialaga saad lähemalt tutvuda SIIN

 • Lapsehoidja eriala õppurid vestlesid näitleja ja laulja Heino Seljamaaga nukuteatri teemadel. Kui nukuteater huvi pakub, siis vaata-kuula kindlasti SIIT

Seda, millega meie lapsehoidja eriala õppurid tegelevad, vaata SIIT ning SIIT leiad rohkem infot lapsehoidja eriala kohta.

Vaata kogu infot kooli kodulehel!

Viljandi Kutseõppekeskus

Meie juures saab sel päeval teada, kuidas ehitada müürivalmistada puidust topsi, keevitada, puhastada oma süle- ja lauaarvutit ning flameerida pannkooke. Nokitsejad saavad harjutada autode elektriskeemide koostamist või proovida kätt paberikunsti maailmas. Nii suured kui väiksed motohuvilised saavad panna oma oskused proovile elektrikardiga sõitmisel. B-kategooria autojuhilubade omanikele pakume aga märksa ekstreemsemat elamust – libedasõitu pimedal ajal. Kell 18.00 algab täiskasvanutele mõeldud loeng “Energiatõhus maja”, kus räägitakse energiatõhusast ehitamisest ning kokkuhoiukohtadest hoone ehitamisel ja kasutamisel.

Oskuste öö toimub sel aastal ka virtuaalruumis. 12 ja 13. novembri jooksul on kõigil võimalik osaleda e-tundides “Kuidas kaitsta end virtuaalmaailmas?” ning „Kuidas puhastada ohutult oma süle- ja lauaarvutit?“. Mõlemad lühitunnid on sobilikud kõikidele huvilistele alates 10. eluaastast. Tunnid on koostatud praktilise tööna IT-eriala õpilaste poolt õpetaja juhendamisel.

Tutvu sündmuse ja kõigi töötubadega siin.  Libedaraja lühikoolitusele, Crêpe Suzette ´i ja paberikunsti töötuppa saab eelregistreeruda. Ole kiire, sest osalejate arv on neis töötubades piiratud!

Valgamaa Kutseõppekeskus

Tulemas on Euroopa Kutseoskuste nädalal, mille raames toimub oskuste öö.
9. -12. november on meil teile ette valmistatud põnev kutsealane ühistegemine.

Vaata lähemalt SIIT.

Luua Metsanduskool

Oled tundnud vajadust õppida ära mõni uus oskus?  Oskuste öö tuleb Sulle appi ning avame 12. novembril Sulle video vahendusel võimaluse turvaliselt õppida ära paar uut oskust.

Luua Metsanduskool kutsub sind osa võtma virtuaalsetest töötubadest:

10 tähtsat pisiasja koduse mootorsae hooldamisel
Eesti raiemeistrivõistluste võitja ning meie raieõpetaja Janno Traks tuleb läbi video sulle koju appi, et rääkida, millist tähelepanu ja hooldust sinu kodune mootorsaag tahab. Käime näitlikult läbi kõik saehoolduse etapid ning teeme asjad puust ja punaseks!

Naturaalse jõulupärja punumise 25 põhitarkust
Lilleseade õpetaja Maria Jürisson annab sulle kõik teadmised ja oskused, mida sa vajad maailma kõige kaunima jõulupärja valmistamiseks. Võta tass auravat teed või kohvi, säti end ekraani ette ning võid juba järgmisel päeval oma uued oskused proovile panna. Jõulud polegi enam nii kaugel…

Registreerimine ja lisainfo kooli kodulehel.